تاثیر اوضاع مصر و سوریه بر امنیت اینترنت

مکافی: دشواری اعتراض در خیابان‌ها، هکرهای خاورمیانه را به سمت حملات اینترنتی سوق می‌دهد.درگیری‌های داخلی سوریه و کشمکش‌های سیاسی در مصر نه فقط در جهان واقع تاثیرگذار بوده بلکه جبهه‌های جدیدی از بزهکاری سایبری را در منطقه خاورمیانه گشوده است. 

یکی از مدیران مکافی با اشاره به تعداد بالای حملات الکترونیکی در خاورمیانه، درگیری‌های سوریه و ناآرامی‌های سیاسی مصر را از جمله عوامل زمینه‌ساز خرابکاری‌های سایبری به شمار آورده است.

کریستیان بیک (Christiaan Beek) مدیر بخش پاسخگویی مکافی به حوادث امنیتی در اروپا، خاورمیانه و آفریقا، با بیان این مطلب که بزهکاران معمولاً با انگیزه‌های سیاسی به سایت‌های مخالفان خود حمله‌ور می‌شوند، گفت این امر اغلب به تعطیلی موقت سایت‌ها و مخدوش شدن آنها از طریق درج پیام‌های سیاسی منجر می‌گردد.

وی افزود در خاورمیانه مردم برای اعتراض در خیابان‌ها با دشواری روبرو هستند و به همین دلیل از دستکاری نمودن سایت‌ها و انجام حملاتی با هدف به تعطیلی کشاندن برخی وب‌سایت‌ها، به عنوان جایگزین اعتراضات خیابانی استفاده می‌کنند.

بر اساس این گزارش، گروه موسوم به ارتش الکترونیک سوریه که از طرفداران بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه به شمار می‌رود، چندی پیش با حمله به وب‌سایت تفنگداران نیروی دریایی آمریکا، آن را هک کرد.

این گروه همچنین اخیراً وب‌سایت متعلق به نیویورک تایمز و شبکه اجتماعی توییتر را نیز هک کرده است.

گفتنی است مکافی با هدف مقابله با حملات رو به رشد سایبری در منطقه، به تازگی دفتری در دوحه پایتخت قطر افتتاح کرده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz