ارتش دانشجوی جنگ سایبری می‌پذیرد

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران(دافوس)، با بیان این که ارتش توجه جدی به جنگ های الکترونیک دارد، گفت: برای اولین بار پذیرش دانشجو در حوزه های جنگ الکترونیک(جنگال) و سایبر را در دستور کار قرارداده ایم.امیر سرتیپ ستاد «حسین ولیوند» روز شنبه در مراسم آغاز دوره های ۲۴ و هشتم حرفه ای دانشجویان دافوس افزود: در این دوره ۲۷۰ نفر از بهترین دانشجویان از نیروهای چهارگانه هوایی، دریایی، زمینی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش، نیروهای سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، سازمان های وابسته به ارتش نظیر حفاظت اطلاعات و عقیدتی سیاسی ارتش شرکت دارند.
امیر ولیوند گفت: در این دوره همچنین تعدادی از دانشجویان کشورهای دوست و همسایه نیز حضور خواهند داشت و دانشگاه دافوس این آمادگی را دارد که پذیرش تعداد دانشجویان خارجی از این کشورها را افزایش دهد.
وی طول دوره نظری که دانشجویان باید طی کنند را ۱۸ ماه عنوان کرد و افزود: دانشجویان سه ترم تحصیلی به مدت ۱۲ ماه و یک ترم کارورزی را در این مدت طی خواهند کرد.
به گزارش ایرنا امیر ولیوند با بیان این که در این دانشگاه به دانشجویان آخرین سطح تاکتیک ها، راهبردها و عملیات ها در جنگ آموزش داده می شود، ادامه داد: دافوس صرف توجه به حوزه تاکتیکی نمی باشد و به همه حوزه ها توجه می کند.
امیر سرتیپ ولیوند ادامه داد: در این آموزش ها ما از فضاهای سخت افزاری و نرم افزاری استفاده می کنیم و برای اولین بار نیز پذیرش دانشجو در حوزه های جنگ الکترونیک(جنگال) و سایبر را در دستور کار قرارداده ایم.
فرمانده دانشگاه دافوس به اعضای هیات علمی دافوس اشاره کرد و گفت: اعضای هیات علمی دانشگاه نیز افزایش یافته است و اساتید آن نیز که از بهترین و مجرب ترین اساتید کشور و نیروهای مسلح بوده و آشنا به زبان های عربی و انگلیسی نیز هستند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz