آمریکا برای جاسوسی از اروپا، ویدیوکنفرانس سازمان ملل را هک کرد

مجله آلمانی اشپیگل گزارش داده که آژانس امنیت ملی آمریکا با کنترل مراکز سازمان ملل در نیویورک از اروپاییان جاسوسی می‌کرد.

در گزارش این مجله تصریح شده که این سازمان جاسوسی برای پی بردن به افکار و مواضع اعضای اتحادیه اروپا سیستم ویدیوکنفرانس سازمان ملل را هک کرده است.

اسنادی که ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در اختیار مجله اشپیگل قرار داده نشان می‌دهد اتحادیه اروپا و آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای از جمله اهداف جاسوسی دولت آمریکا بوده‌اند. این اقدام خلاف قانون در تابستان سال گذشته رخ داده و بر خلاف مقررات بین المللی و آداب دیپلماتیک است.

یکی از اسنادی که اسنودن در اختیار نشریه یاد شده گذاشته به وضوح نشان می‌دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا ترافیک دیتای داخلی سیستم ویدیوکنفرانس سازمان ملل را تحت کنترل خود داشته است. تنها در عرض سه هفته تعداد ارتباطات هک شده و رمزگشایی شده دراین سیستم از ۱۲ به ۴۵۸ مورد افزایش یافته است.

جاسوسی‌های یاد شده از پاییز سال ۲۰۱۲ آغاز شده و موضوع آن ماموریت‌های اتحادیه اروپایی و همین طور زیرساخت های فنی مورد استفاده آن بوده است. در این اسناد مجددا اطلاعاتی در مورد جاسوسی آمریکا از طریق ۸۰ سفارتخانه و کنسول‌گری‌هایش در سراسر جهان ارائه شده است.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz