هشدار به کاربران گوشی های هوشمند

اگرچه گوشی‌های هوشمند مقدمات راحتی زندگی مردم را فراهم کرده‌اند، با این حال باعث به وجود آمدن مشکلاتی نیز برای کاربران می‌شوند.گوشی‌های هوشمند باعث نزدیک بینی در میان جوانان بریتانیایی شده است.
این وب‌سایت کلینیک‌های چشم‌پزشکی را مورد بررسی قرار داده و اعلام کرده که استفاده از گوشی‌های هوشمند باعث افزایش ۳۵ درصدی بیماری “میوپیا” یا همان نزدیک بینی از سال ۱۹۹۷ همزمان با عرضه گوشی‌های موبایل شده است.
این وب‌سایت همچنین هشدار داده که احتمال افزایش ۵۰ درصدی این نوع بیماری تا ۱۰ سال آینده وجود دارد.

گزارش‌ها حاکی است که بیشتر مردم انگلیس گوشی هوشمند دارند و روزانه دست‌کم دو ساعت وقت صرف استفاده از این گوشی‌ها می‌کنند.

جوانان و نوجوانان علاوه بر گوشی‌های هوشمند ساعت‌های زیادی از روز را نیز جلوی تلویزیون، مانیتور کامپیوتر و لپ‌تاپ و تبلت‌ها می‌گذرانند و به این ترتیب خطر بروز بیماری در این افراد افزایش می‌یابد.

تحقیقات نشان داده که کاربران، گوشی‌های موبایل خود را به فاصله کمتر از ۳۰ سانتی‌متر از صورت خود نگه می‌دارند و در مواردی به کمتر از ۱۸ سانتی‌متر هم می‌رسد. این در حالی است که افراد هنگام خواندن روزنامه و کتاب این فاصله را به ۴۰ سانتی‌متر می‌رسانند، بنابراین احتمال افزایش عارضه نزدیک‌بینی در افراد بیشتر می‌شود.

در حالی که تحقیقات پزشکی نشان داده که عارضه نزدیک بینی تا اوایل ۲۰ سالگی متوقف می‌شود،‌ با کاربرد گوشی‌های هوشمند احتمال به وجود آمدن این عارضه در میان کاربران موبایل از ۲۰ به ۳۰ سالگی و حتی ۴۰ سالگی هم افزایش یافته است.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz