ترانزیت اطلاعات از مسیر ایران ۲۰ تا ۹۰ درصد ارزان شد

یک مقام مسئول در شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: این شرکت تعرفه‌ ترانزیت پهنای باند از طریق ایران را از ۲۰ تا ۹۰ درصد کاهش داده تا کشورهای همسایه و مشتر‌ی‌های خارجی ترافیک خود را از مسیر ایران عبور دهند.

تصمیم جدید هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت برای کاهش تعرفه‌های ترانزیت پهنای باند خبر داد.

این مقام مسئول در شرکت ارتباطات زیرساخت توضیح داد: براساس تصمیم جدید، تعرفه‌های ترانزیت پهنای باند بسته به طول مسیر، ظرفیت اجاره شده و سنوات اجاره مسیر از ۲۰ تا سقف ۹۰ درصد نسبت به گذشته کاهش یافته است.

وی گفت: به این ترتیب با احتساب سقف تخفیف‌ها، تعرفه جدید ترانزیت مرز به مرز، معادل ۱۰ درصد تعرفه قدیم تعیین شده است.

خدایی اضافه کرد: همچنین در تعرفه‌‌گذاری گذشته، تعرفه برای کل مسافت اعمال می‌شد، اما در تعرفه جدید مسافت‌ها به بلوک‌های ۴۰۰ کیلومتری تقسیم شده‌است.

وی توضیح داد: برای مثال با احتساب بیشترین میزان تخفیف، تعرفه  جدید ترانزیت ترافیک از یک STM64 با قرارداد اجاره ۱۵ ساله در طولانی‌ترین مسیر با اخذ ۱۰ درصد تعرفه سابق به ۲٫۵ میلیون دلار رسیده است.

خدایی اضافه کرد: همچنین اجاره ۱۵ ساله یک STM64 برای کوتاه‌ترین مسیر ۵۸۰ هزار دلار تعیین شده است که به مبالغ فوق معادل ۱۰ درصد تعرفه سالیانه هزینه نگهداری اضافه می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت تأکید کرد: هدف از این کاهش تعرفه، ترغیب کشورهای دیگر برای عبور ترافیک از مسیر ایران و رقابت با دیگر مسیرهای ترانزیت بوده است.

وی یادآور شد: با توجه به جایگاه جغرافیایی ایران، ترانزیت ترافیک یکی از خدمات درآمدزا برای کشور است و شرکت زیرساخت احساس کرد که باید با کاهش تعرفه‌های سرویس بین‌الملل، برای عبور ترافیک از مسیر ایران برای کشورهای همسایه ایجاد انگیزه کند.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz