اسنودن اعتبار امنیتی آمریکا را زیر سوال برد

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا اذعان کرد افشای برنامه‌های جاسوسی کاخ سفید باعث شده و اعتبار این کشور زیر سؤال برود.

به گزارش فاوانیوز :

اوباما گفت این مساله باعث شده جهان برداشت‌های اشتباهی در مورد برنامه‌های کنترل و نظارت ایالات متحده داشته باشد ولی ما برای حل این مشکل و تصحیح تصورات غلط شکل گرفته برنامه‌هایی داریم.

وی که در یک کنفرانس خبری شرکت کرده بود به پیامدهای منفی اقتصادی این افشاگری‌ها اشاره‌ای نکرد، اما اذعان کرد که آمریکا به علت کم توجهی به مساله حریم شخصی در حال زیان دیدن در نبرد جهانی بر سر افکار عمومی است.

اولین نشانه‌های کاهش اعتماد به آمریکا به علت افشاگری‌های اسنودن با زیان میلیارد دلاری شرکت‌های ارائه دهنده خدمات کلود در این کشور آشکار شده است. بسیاری از شرکت‌های تجاری اروپایی دیگر تمایلی به استفاده از خدمات کلود شرکت‌های آمریکایی ندارند و ترجیح می دهند از خدمات شرکت‌های محلی استفاده کنند.

اوباما روز پنج شنبه برای بررسی این مساله با تیم کوک مدیر عامل اپل و وینت سرف معاون اول گوگل دیدار کرد. وی همچنین از تصمیم خود برای افزایش شفافیت برنامه‌های جاسوسی آمریکا خبر داد. اواباما گفت هیاتی مستقل برای بازنگری در برنامه‌های جاسوسی آمریکا تعیین خواهد کرد و این هیات قرار است ۶۰ روز دیگر اولین گزارش خود در این زمینه را ارائه دهند.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz