زمانی برای بازنشستگی حافظه‌های فلش

شرکت Crossbar از تولید نسل جدید تراشه‌های حافظه‌ای خبر داد که می‌توانند جایگزین حافظه‌های فلش شوند و به طور کلی دنیای حافظه‌های دیجیتالی و الکترونیکی را متحول کنند.

این شرکت آمریکایی فناوری جدید خود را با نام Resistive RAM معرفی کرده و توضیح داده است که فناوری یاد شده می‌تواند یک ترابایت اطلاعات را روی یک تراشه واحد ذخیره کند.

تراشه‌های مبتنی بر این فناوری که کوچکتر از یک تمبر پستی ساخته می‌شوند، ۲۰ برابر سریع‌تر از مدل‌های کنونی اطلاعات را رد و بدل می‌کنند. این اتفاق می‌تواند بر بازار ۶۰ میلیارد دلاری تراشه‌های حافظه‌ای اثر قابل ملاحظه‌ای برجا بگذارد و همچنین بازار جهانی ۱٫۱ تریلیون دلاری محصولات الکترونیکی را به طور کامل متحول کند.

حافظه‌های فلش این روزها در انواع دستگاه‌های الکترونیکی از جمله گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی  مورد استفاده قرار می‌گیرند وشرکت Crossbar اعلام کرد که فناوری جدید آن‌ها می‌تواند در انواع سیستم‌های سازمانی، دستگاه‌های موبایلی و سیستم‌های صنعتی مورد استفاده قرار گیرد.

هر تراشه ساخته شده مبتنی بر این فناوری می‌تواند یک ترابایت اطلاعات معادل ۲۵۰ ساعت فیلم سینمایی با کیفیت HD را روی یک تراشه واحد ذخیره کنند که اندازه این تراشه نسبت به حافظه‌های فلش کنونی کوچک‌تر است.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz