ایجاد بیش از یک میلیون شغل در صورت حمایت دولت جدید از شهر الکترونیک

به گزارش فاوانیوز: مجری شهرهای الکترونیکی ایران بستر راه اندازی پروژه شهرهای الکترونیکی در کشور را شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد و گفت: فاز نخست از ۵ فاز پیاده سازی تمامی شهرهای الکترونیکی ایران آماده بهره برداری است.
علی اکبر جلالی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه بیش از یکهزار شهر الکترونیکی در کشور هم اکنون آماده استفاده است، اظهار داشت: چنانچه دولت جدید از این پروژه حمایت کند بستر ایجاد بیش از یک میلیون اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهها در رشته های مختلف فراهم می‌شود.
 
وی با تاکید براینکه شهرهای الکترونیکی می توانند به عنوان پروژه فرهنگسازی دولت الکترونیک مطرح باشند، گفت: در صورت حمایت دولت، این پروژه می تواند حداکثر در طول یک سال به بهره برداری قابل قبولی برسد و تعداد بسیاری از جوانان را به سمت مشاغل هدف دار هدایت کند.
 
طراح و مجری شهرهای الکترونیکی ایران با بیان اینکه هم اکنون شهرهای الکترونیکی در کشور قابل بهره برداری است، افزود: فاز نخست این پروژه مربوط به فرهنگسازی است و ۴ فاز بعدی شامل پیدایش، تعامل، تراکنش و یکپارچه سازی خواهد بود و می توان پیش بینی کرد که تا پایان برنامه پنجم توسعه در صورت حمایت دولت، تمامی این ۵ فاز به بهره برداری نهایی برسد.
 
جلالی بستر راه اندازی پروژه شهرهای الکترونیکی ایران را شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد که با افزایش سرعت اتصال و کاهش نرخ دسترسی، تمامی مردم به راحتی بتوانند خدمات مورد نیاز خود را از شهرهای الکترونیکی دریافت کنند.
 
وی گفت: برای مراجعه به شهرهای الکترونیک و دیدن فاز نخست از ۵ فاز مدنظر برای این پروژه که بیشتر مربوط به فرهنگسازی و آشنایی شهروندان با شهرهای الکترونیکی است می توان پس از نوشتن نام شهر مورد نظر، عبارت “vcity.ir. ” را افزود که به عنوان مثال یکی از شهرهای فعال که هم اکنون قابل استفاده شده شهر الکترونیکی گرگان به نشانی www.gorgan.vcity.ir است.telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz