خرید ۱٫۳ میلیارد دلاری گوگل در آستانه قطعیت

شرکت ویز تولیدکننده برنامه های ناوبری مبتنی بر GPS تازه‌ترین شرکتی است که خرید آن با پرداخت ۱٫۳ میلیارد دلار از سوی گوگل در آستانه قطعی شدن است.فاوانیوز : شرکت ویز تولیدکننده برنامه های ناوبری مبتنی بر GPS تازه‌ترین شرکتی است که خرید آن با پرداخت ۱٫۳ میلیارد دلار از سوی گوگل در آستانه قطعی شدن است.

به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس ؛ پیش از این شایعاتی در این زمینه منتشر شده بود، اما حال تردید چندانی باقی نمانده که گوگل به طور جدی قصد دارد ویز را خریداری کند تا در بازار عرضه برنامه های نقشه خوان از رقبای خود عقب نماند.

انتظار می رود خرید قطعی شدن این خرید ظرف ساعات آینده اعلام شود. کارشناسان می گویند نتیجه این خرید ایجاد تغییرات اساسی در سرویس نقشه گوگل و ارائه خدمات ناوبری آنی به کاربران علاقمند است.

در حال حاضر سرویس نقشه گوگل بر روی موبایل با رقبای سرسختی مانند اپل مواجه است.

شرکت ویز برنامه های ناوبری همراه متعددی نیز عرضه می کند که کاربران زیادی در سراسر جهان دارد. شرکت ویز ۵ سال پیش تاسیس شده و گفته می شود گوگل ماههاست تلاش می کند آن را خریداری کند و مذاکرات مفصلی نیز در این زمینه صورت داده است.

فیس بوک هم از  جمله شرکت هایی است که گفته می شود به خرید ویز تمایل داشته است. گفتگوهای دو طرف در این زمینه در ماه می آغاز شده بود، اما سرانجام بی نتیجه به پایان رسید، زیرا فیس بوک حاضر بود حداکثر یک میلیارد دلار برای این خرید پرداخت کند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz