اختلال دسترسی به سایتهای اینترنتی

دسترسی کاربران اینترنت به سایتهای مختلف چند روزی است که با اختلالات گسترده‌ای روبرو است و اغلب کاربران امکان دسترسی به سرویس‌های پرمخاطب را ندارند.فاوانیوز :دسترسی کاربران اینترنت به سایتهای مختلف چند روزی است که با اختلالات گسترده‌ای روبرو است و اغلب کاربران امکان دسترسی به سرویس‌های پرمخاطبی چون یاهو و گوگل و پستهای الکترونیک جی میل، یاهومیل و هات میل را ندارند. در همین حال امکان استفاده از سرویس‌هایی چون یاهو مسنجر و جی تاک وجود ندارد.
اختلال دسترسی به سایتهای اینترنتی

اختلالات دسترسی به اینترنت تنها مربوط به این سایتها نمی‌شود و کاربران اینترنت حتی برای دسترسی به سایتهای خدماتی همچون پورتال بانکها و سایتهای خبری نیز با مشکل مواجه هستند. در این میان تاکنون اطلاع‌رسانی در زمینه این اختلالات از سوی متولیان امر صورت نگرفته و شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان متولی اینترنت کشور بروز هرگونه مشکل و اختلالی را در این شبکه رد می‌‌کند.

مهدی خدایی – مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت در این باره گفت: ممکن است برخی از اختلالات به وجود آمده ناشی از قطع دسترسی به VPN های غیرقانونی و غیرمجاز است که تا پیش از این کاربران اینترنت و برخی سازمانها از آن برای دور زدن سامانه فیلترینگ استفاده می کردند؛ براین اساس به اشخاص حقوقی و سازمانها و مراکز اداری پیشنهاد می‌شود که برای درخواست VPN های قانونی برابر ضوابط اعلام شده از سوی شورایعالی فضای مجازی اقدام کنند.

وی افزود: اما در زمینه زیرساخت ارتباطی باید گفت که شبکه ارتباطات زیرساخت در وضعیت کاملا نرمال به سر می‌برد و هیچگونه مشکل و اختلالی تا به این لحظه در این شبکه مشاهده و گزارش نشده است. اواخر اسفندماه نیز دسترسی به شبکه اینترنت کشور با اختلالاتی مواجه شد که برخی مسئولان آن را مربوط به اقدام شورایعالی فضای مجازی برای قطع دسترسی به VPN های غیرقانونی و ثبت نام VPN مجاز عنوان کردند.

منبع : بهارنیوز

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz