اوبونتو موبایل هفته آینده روی ‏Galaxy Nexus‏ و ‏Nexus 4‎

این سیستم‌عامل موبایل هنوز مرحله «پیش‌نمونه» یا اصطلاحاً Preview را طی می‌کند و نسخه‌ای از آن موسوم به Touch Developer Preview بیشتر برای ارائه به توسعه‌دهندگان و فراهم آوردن زمان کافی جهت ساختن برنامه‌های سازگار با آن روز ۲۱ فوریه بر روی اسمارت‌فون‌های Galaxy Nexus و Nexus 4 قابل دانلود خواهد بود.
فاوانیوز: کانونیکال، حامی و ناشر لینوکس اوبونتو، همانطور که وعده داده‌بود نسخه‌ای ویژه از این سیستم‌عامل را برای ‏دستگاه‌های موبایل آماده کرد.

این سیستم‌عامل موبایل هنوز مرحله «پیش‌نمونه» یا اصطلاحاً Preview را طی می‌کند و نسخه‌ای از آن موسوم به  Touch Developer Preview بیشتر برای ارائه به توسعه‌دهندگان و فراهم آوردن زمان کافی جهت ساختن برنامه‌های سازگار با آن روز ۲۱ فوریه بر روی اسمارت‌فون‌های Galaxy Nexus و Nexus 4 قابل دانلود خواهد بود. پس بدیهی است که تا پیش از انتشار یک نسخه پایدار، نصب آن به‌عنوان سیستم‌عامل اصلی برای عموم پیشنهاد نمی‌شود. به‌گفته کانونیکال، نسخه دیگری از ابونتوی موبایل نیز اکتبر امسال برای دوست‌داران این سیستم‌عامل منتشر خواهدشد تا با ساختار و امکانات کلی‌اش آشنا شوند.

پت مگ‌گووان که عهده‌دار یکپارچه‌سازی فازهای گوناگون این پروژه است می‌گوید، سکوی جدیدشان طیف وسیعی از دستگاه‌های موبایل با نمایشگرها و وضوح‌های گوناگون را پشتیبانی می‌کند. او می‌افزاید، برای توسعه‌دهندگانی که قبلاً تجربه ساخت برنامه‌های موبایل را داشته‌اند، پیاده‌سازی اوبونتو روی هندست‌ها تقریباً ساده خواهدبود. کانونیکال همچنین قصد دارد نسخه جدید اوبونتو را طوری طراحی کند که با همه دستگاه‌ها، چه گوشی‌ همراه، چه کامپیوتر دسکتاپ، و چه تلویزیون سازگار باشد و توسعه‌دهندگان ناچار نباشند برنامه‌های‌شان را روی سکوهای مختلف کامپایل کنند یا برای هر یک برنامه‌ای مجزا بسازند.

منبع: مجله دانش
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz