موبایل‌های حساسیت‌ زا را دور بیندازید!

در حال حاضر این دو عنصر در بعضی از انواع گوشی‌های موبایل وجود دارد و می‌توان گفت که این گوشی‌های همراه هم حساسیت‌زا هستند. خشکی و خارش روی چانه، گونه‌ها و حتی گوش‌ها از علائم این نوع حساسیت هستند.
فاوانیوز: در حال حاضر این دو عنصر در بعضی از انواع گوشی‌های موبایل وجود دارد و می‌توان گفت که این گوشی‌های همراه هم حساسیت‌زا هستند. خشکی و خارش روی چانه، گونه‌ها و حتی گوش‌ها از علائم این نوع حساسیت هستند.

تا به حال پیش آمده که به زیورآلات بدل یا لوازم آرایشی حساسیت داشته باشید؟ این حساسیت‌ها خود را به شکل قرمزی پوست،‌ جای گزیدگی،‌ کهیر، ‌خارش و… نشان می‌دهند. تحقیقات اخیر نشان داده که علت این حساسیت‌ها وجود دو عنصر کبالت و نیکل در این محصولات است. در حال حاضر این دو عنصر در بعضی از انواع گوشی‌های موبایل وجود دارد و می‌توان گفت که این گوشی‌های همراه هم حساسیت‌زا هستند. 

خشکی و خارش روی چانه، گونه‌ها و حتی گوش‌ها  از علائم این نوع حساسیت هستند. در بدنه گوشی‌هایی مانند آیفون‌ها و گوشی‌های اندرویدی اثری از این دو عنصر و خاصیت حساسیت‌زایی‌شان دیده نمی‌شود. مهم این است که این دو عنصر در بدنه گوشی شما وجود نداشته باشد اما باید گفت در بدنه بیشتر گوشی‌های Blackberry  و در گوشی‌های کشویی که صفحه کلید دارند نیکل وجود دارد.

موبایل‌های حساسیت‌زا  را بشناسید

 وجود این عنصر در صفحه کلید گوشی‌های تاشو باعث شده تا صفحه رویی را تعبیه کنند و میزان حساسیت را به حداقل برسانند. شاید گوشی موبایل‌تان را خیلی دوست داشته باشید و حساسیت‌تان شدید نباشد. در این صورت می‌توانید از قاب یا روکش‌های ضدحساسیتی که روی قسمت تماسی با گوش را می‌گیرند، ‌استفاده کنید اما اگر حساسیت‌تان شدید است باید بی‌خیال گوشی‌تان شوید و به گوشی کم‌خطرتری عادت کنید. از بین این دو عنصر ۹۱درصد تلفن‌های تاشو نیکل و حدود ۵۲درصد‌ از آنها کبالت دارند. حالا با اعداد و ارقامی که تحقیقات گفته است فکرش را بکنید که ۱۷درصد این حساسیت‌ها گریبان خانم‌ها را می‌گیرد و تنها ۳درصد مردان با این مشکل روبه‌رو می‌شوند.

iPhone 4S


iPhone 3


بیخود نیست که شرکت اپل در تکنولوژی تغییر بزرگی ایجاد کرده است. این روزها تب داشتن آیفون همه‌گیر شده است و متقاضیان این گوشی‌های کم‌خطر و خوش‌دست هر روز بیشتر می‌شوند. 

iPhone 4

Black  Berry Tourch

Motorola V950 Rugged Flip

Motorola Droid

Black Berry Curve
LG Flip VX 6100


موبایل‌های حساسیت‌زا  را بشناسید

Black  Berry Tour

Sony Ericsson Flip Z520a


این مدل گوشی‌ها بیشتر به درد کسانی می‌خورد که زیاد رانندگی می‌کنند و کار با گوشی‌های لمسی برایشان سخت است. مهم‌ترین نکته این است که با بستن گوشی تماس قطع می‌شود.

Black  Berry Bold


در تمام این گوشی‌ها بلک‌بری‌ها به عنوان گوشی‌های خطرناک یا کمی تا قسمتی خطرناک هستند. با اینکه این گوشی‌ها با صفحه کلیدهای منسجم و خوش‌دست پرطرفدار هستند اما حتما از اینکه در بدنه آنها از این دو عنصر استفاده نشده اطمینان پیدا کنید.

LG Flip CV 500


این مدل گوشی‌ها جزء نمونه‌های قدیمی گوشی‌های تاشو هستند. نمونه‌هایی که آنتن دارند در حال حاضر طرفدار کمتری دارند.

LG Flip VX 4400


Motorola Flip E815

منبع: مجله سیب سبز
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz