انتشار اطلاعاتی درباره ارتباطات والدین و فرزندان در فیس‌بوک

فیس‌بوک با بررسی ارتباط پدر و مادرها با فرزندان‌شان در این شبکه اجتماعی٬ داده‌هایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد رفتار آنلاین والدین با فرزندان٬ شباهت چشمگیری به رفتار آنها در دنیای واقعی دارد.

فاوانیوز:
فیس‌بوک با بررسی ارتباط پدر و مادرها با فرزندان‌شان در این شبکه اجتماعی٬ داده‌هایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد رفتار آنلاین والدین با فرزندان٬ شباهت چشمگیری به رفتار آنها در دنیای واقعی دارد.

به گزارش فاوانیوز: افزایش پرشتاب تعداد کاربران فیس‌بوک در سراسر جهان همچنان ادامه دارد و در این میان٬ هر روز تعداد بیشتری از پدر و مادرها هم به جمع فیس‌بوکی‌ها می‌پیوندند. رابطه پدر و مادرها با فرزندان‌شان در فیس‌بوک٬ رابطه دو نسل متفاوت در پلت‌فرمی آنلاین است و تفاوت‌های این دو نسل در نگاه به جهان پیرامون و دنیای آنلاین و حتی شیوه‌های بهره‌گیری از امکانات دیجیتال٬ نکات جالبی در بر دارد.

فیس‌بوک٬ بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان که حالا بیش از یک میلیارد عضو دارد٬ به تازگی اطلاعاتی درباره جزئیات ارتباطات و تعاملات والدین و فرزندان در این شبکه اجتماعی منتشر کرده است. این داده‌ها از طریق بررسی نامحسوس پست‌ها و کامنت‌های پابلیک کسانی که نسبت خانوادگی خود را اظهار کرده‌اند به دست آمده است.

الگوریتم‌های جستجوی فیس‌بوک٬ فعالیت‌ها و محتوای گفت‌وگوهای پدر و مادرها و واکنش فرزندان آنها را ثبت و تحلیل کردند و نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد برخورد فرزندان با پدر و مادرها در فیس‌بوک٬ با برخوردی که با دیگر دوستان‌شان دارند٬ تفاوت‌های اساسی دارد.

چه کسی درخواست دوستی می‌فرستد؟

فکر می‌کنید چه کسی گام نخست را برای برقراری ارتباط فیس‌بوکی برمی‌دارد؟ فرزندان یا والدین؟ بررسی‌های فیس‌بوک نشان می‌دهد که در گروه سنی ۱۳-۱۷ سال٬ در بیش از ۶۵ درصد موارد این فرزندان هستند که درخواست دوستی برای پدر و مادرها می‌فرستند.اما وقتی سن فرزندان افزایش پیدا می‌کند٬ یعنی به میانه‌های دهه دوم زندگی می‌رسند٬ تمایل آنها برای آغاز روابط فیس‌بوکی با پدر و مادرها کاهش می‌یابد و به چهل درصد می‌رسد. این رقم برای کاربرانی که بیش از ۴۰ سال سن دارند٬ بار دیگر افزایش یافته و به ۵۰ درصد می‌رسد.

چه کسی ارتباط و تعامل را آغاز می‌کند؟

سوال دیگری که این پژوهش به آن پاسخ داده این است که پس از برقراری ارتباط و پذیرش دوستی در فیس‌بوک٬ معمولا چه کسی مکالمات را آغاز می‌کند؟ در پاسخ این پرسش٬ میان دختران و پسران تفاوت چشمگیری وجود دارد. معمولا دختران به همان میزانی که والدین‌شان روی وال فیس‌بوک آنها آیتم‌هایی پست می‌کنند٬ چیزهایی را روی وال والدین به اشتراک می‌گذارند.

منبع: دویچه وله
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz