لزوم ادغام روشهای سنتی آموزش و پرورش با روشهای مبتنی برICT

کمک به بهبود کیفیت آموزش و پرورش دانش آموزان ، مستلزم اعمال فشار و تشویق از طریق دسترسی بیشتر به منابع تدریس در پروسه یادگیری در حوزه ICT است بر همین اساس جامعه شبکه مجازی ابزاری مفید دراین راه می باشد.

فاوانیوز:
کمک به بهبود کیفیت آموزش و پرورش دانش آموزان ، مستلزم اعمال فشارو تشویق از طریق دسترسی بیشتر به منابع تدریس در پروسه یادگیری  در حوزه ICT  است بر همین اساس جامعه شبکه مجازی  ابزاری مفید دراین راه  می باشد. این فن آوری فرصت های آموزشی را با بالا بردن  امکان مطالعه شخصی بهبود می بخشد.

اتحاد برای  یادگیری از طریق آموزش و پرورش مبتنی بر شبکه اجتماعی  و در جهت دسترسی بهتر به منابع آموزشی است که ،این قابلیت  از راه دور حتی برای مدارس روستایی نیز بالقوه وجود دارد.

به گزارش سرویس ترجمه فاوانیوز از پایگاه اتحادیه بین المللی مخابرات ITU ، اتحاد برای  یادگیری در سال ۲۰۱۰ به عنوان یک تلاش مشارکتی بین انستیتوی زمین (Earth Institute) و کمپانی اریکسون جهت آموزش و پرورش، و ارزیابی عملکردها در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات در قالب  یک سازمان غیر انتفاعی (NGO) بعنوان یکی از اهداف توسعه هزاره جهت تحقق آن اهداف شروع به کار نموده است.

کار این شرکای متخصص تحت عنوان  ”اتحاد برای یادگیری” ، شناسایی و پیاده سازی استراتژی برای ادغام تعلیم حرفه ای در قرن۲۱ بوسیله آموزش های مبتنی بر ICT  و استفاده از این ابزار و شیوه ها در کلاس های درس می باشد.

با اتحاد برای یادگیری ، ترکیبی از راه حل های مبتنی بر ICT  برای مدارس با تکیه برروی تجربه  کمپانی اریکسون و انستیتوی زمین (Earth Institute) در قالب یک NGO  ارائه می گردد. هدف اصلی  آن حذف شیوه های سنتی آموزش  و حمایت از معلمان در استفاده از فن آوری  جهت  بهبود کیفیت آموزش و پرورش می باشد.

این سرویس ارائه شده ، جهت تسهیل استفاده ازآن به گونه ای طراحی شده است که  برای کاربرانی که اطلاعات چندانی در حوزه IT  ندارند کاملا و با سهولت قابل استفاده باشد.

همچنین در سرویسی که ارائه می شود به  بهبود دسترسی ها ، صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه ها بسیار توجه شده است و همچنین کاربران نگران  محفاظت سیستم های خود از ویروس نخواهند بود، یا دغدغه  به روز رسانی نرم افزار و کنترل محتوا برای اتصال امن به اینترنت و راه اندازی برنامه، یا نگهداری اطلاعات را نخواهند داشت و همه این برنامه ها در ابررایانه سازمان کنترل می شود.

با پیوستن به  اتحاد برای  یادگیری می توان با استفاده از  پهنای باند و سایر راه حل های ICT  در ارائه برنامه های خلاقانه و دسترسی به آموزش با کیفیت برتر نقش ایفا کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتحاد برای  یادگیری و نقش ICT  در جامعه می توانید از وبسایت انجمن مجازی اریکسون نیز بازدید نمایید.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz