۱٫۲ میلیارد دلار ارزش معامله جدید سیسکو و مراکی

سیسکو قصد دارد از راهکارهای شرکت مراکی برای کسب و کارهای بخش‌های میانی بازار که می‌خواهند شبکه‌های خود را از طریق فناوری‌های پردازش ابری مدیریت کنند، استفاده کند.فاوانیوز: سیسکو قصد دارد از راهکارهای شرکت مراکی برای کسب و کارهای بخش‌های میانی بازار که می‌خواهند شبکه‌های خود را از طریق فناوری‌های پردازش ابری مدیریت کنند، استفاده کند.

به گزارش فاوانیوز به نقل از همکاران سیستم، با خرید مراکی عرضه کننده راهکارهای مدیریت شبکه‌های بی‌سیم و برنامه‌های امنیتی است.

شرکت سیسکو، یکی از بر‌ترین عرضه کنندگان راهکار‌ها و سیستم‌های شبکه‌ای در جهان از خرید شرکت مراکی (Meraki) به قیمت ۱٫۲ میلیارد دلار خبر داده است.

شرکت مراکی راهکارهایی برای مدیریت شبکه‌های بی‌سیم، برنامه‌های امنیتی و ابزارهای همراه عرضه می‌کند که مبتنی بر فناوری پردازش ابری است.

به نقل از وب‌سایت itworld ، خرید مراکی، به سیسکو اجازه می‌دهد راهبرد خود را در زمینه عرضه راهکارهای نرم‌افزاری برای تسهیل مدیریت شبکه‌ها، کمک به مشتریان برای استفاده از ابزارهای همراه و کسب درآمد از فرصت‌های جدید پیش‌رو عملی کند.

سیسکو در حالی اقدام به خرید مراکی کرده است که چند روز پیش هم ۱۲۵ میلیون دلار را صرف خرید یکی از عرضه کنندگان ابزارهای مدیریت پردازش ابری به نام کلوپیا کرده بود.

سیسکو قصد دارد از راهکارهای شرکت مراکی برای کسب و کارهای بخش‌های میانی بازار که می‌خواهند شبکه‌های خود را از طریق فناوری‌های پردازش ابری مدیریت کنند، استفاده کند.

مراکی در سال ۲۰۰۶ توسط گروهی از داوطلبین دکتری در موسسه تکنولوژی ماساچوست (ام آی تی) تاسیس شد.

این شرکت در حال حاضر خصوصی است. مالکان و موسسان آن قبل از پیشنهاد سیسکو برای خرید، قصد داشتند سهام آن را در بورس عرضه و شرکت را به سهامی عام تبدیل کنند.

به همین دلیل در ابتدا مخالف پیشنهاد شرکت سیسکو بودند، اما پس از مدتی این پیشنهاد خرید را پذیرفتند. تخمین زده می‌شود درآمد این شرکت در سال جاری میلادی به ۱۰۰ میلیون دلار برسد.

مراکی به خاطر وضعیت نقدینگی مثبتی که امسال داشته توانسته کارکنان خود را از ۱۲۰ نفر به ۳۳۰ نفر افزایش دهد.

این شرکت توانسته در ۱۴۵ کشور جهان حدود ۱۸۰۰ سازمان و شرکت را جذب راهکار‌ها و محصولات خود کند.

بر اساس این گزارش، شرکت سیسکو قصد دارد در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۳ پرونده خرید مراکی را ببندد.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz