انتشار جزئیات تازه در مورد لپ‌تاپ مسروقه ناسا

آیا باور می‌کنید این لپ‌تاپ سرقت شده ناسا، رمز گذاری هم نشده بود ؟ این مسئله باعث نگرانی بیشتری برای امنیت این سازمان مهم شده است.
فاوانیوز: آیا باور می‌کنید این لپ‌تاپ سرقت شده ناسا، رمز گذاری هم نشده بود ؟ این مسئله باعث نگرانی بیشتری برای امنیت این سازمان مهم شده است.

انتشار جزئیات تازه در مورد لپ‌تاپ مسروقه ناسا


لپ‌تاپی که از سازمان فضایی آمریکا(ناسا) به سرقت رفته، حاوی اطلاعات حساسی بوده که امنیت کارکنان این سازمان را به طور جدی به خطر می‌اندازد. 

به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس به نقل از اینفورمیشن ویک، از جمله اطلاعات رمزگذاری نشده موجود در این لپ‌تاپ می‌توان به داده‌های مربوط به هزاران کارمند ناسا و پیمانکاران آن اشاره کرد.

این لپ‌تاپ از اتومبیل یکی از کارکنان ناسا دزدیده شده و اطلاعات شخصی دیگری مانند شماره‌های تامین اجتمای کارکنان ناسا هم در آن وجود دارد که به طور گسترده‌ای قابل سوء استفاده است.

در این میان عدم رمزگذاری اطلاعات ذخیره شده بر روی این لپ‌تاپ باعث شگفتی ناظران شده و نشان دهنده بی توجهی ناسا به تمهیدات امنیتی ضروری است.

اطلاعات شخصی و مالی از ارزش زیادی برای هکرها برخوردار است و با رد و بدل شدن مبالغ کلان در بازارهای سیاه به فروش می‌رسد.

پیش از این ناسا با ارسال ایمیل‌های گروهی برای کارمندانش در این زمینه به آنها هشدار داده بود.

بر اساس اعلام ناسا، گسترده بودن دامنه اطلاعات به سرقت رفته موجب می‌شود، تا جبران این وضعیت و ایمن سازی داده‌های کاربران به حداقل ۶۰ روز وقت نیاز داشته باشد.

بر اساس بررسی صورت گرفته تا فوریه سال ۲۰۱۲ تنها اطلاعات یک درصد از لپ‌تاپ های ناسا رمزگذاری شده بود.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz