سرورهای ایسوس در دانشگاه گوتنبرگ Mogon

ایسوس برای حفظ نام و موفقیت تجاری خود در دنیای IT، هوشمندانه در تمام زمینه‌های مرتبط با این حوزه فعالیت می‌کند. یکی از زمینه‌هایی که ایسوس در آن وارد شده است، حوزه تجهیزات سرور است.
ایسوس در حوزه تجهیزات سرور

فاوانیوز: ایسوس برای حفظ نام و موفقیت تجاری خود در دنیای IT، هوشمندانه در تمام زمینه‌های مرتبط با این حوزه فعالیت می‌کند. یکی از زمینه‌هایی که ایسوس در آن وارد شده است، حوزه تجهیزات سرور است.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ماهنامه شبکه، ایسوس برای حفظ نام و موفقیت تجاری خود در دنیای IT، هوشمندانه در تمام زمینه‌های مرتبط با این حوزه فعالیت می‌کند. یکی از زمینه‌هایی که ایسوس در آن وارد شده است، حوزه تجهیزات سرور است.

ایسوس برای گسترش حوزه نفوذ و قدرت‌نمایی بیشتر در این حوزه در حرکتی جالب با همکاری شرکت آلمانی MEGWARE اقدام به طراحی و راه‌اندازی یک ابرکامپیوتر برای دانشگاه یوهانس گوتنبرگ آلمان کرده است. این ابرکامپیوتر با نام Mogon که در میان پانصد ابرکامپیوتر برتر دنیا رتبه ۸۱ را کسب کرده است، از ۵۳۵ نود تشکیل شده و نه تنها توسط دانشگاه گوتنبرگ به کار برده می‌شود بلکه می‌تواند توسط تمام بخش‌های تحقیقاتی در Rheinland-Palatinate آلمان نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

هر یک از این نودها در واقع یک کامپیوتر سرور RS904A-E6/PS4 ایسوس است که از پردازنده‌های Opteron 6272 محصول AMD استفاده می‌کنند. تعداد هسته‌های پردازشی به کار رفته در هر یک از این نودها ۶۴ عدد است و هر یک از هسته‌ها با سرعت کلاک ۲,۱ گیگاهرتز کار می‌کنند. این ابرکامپیوتر با ۳۴۲۴۰ هسته و استفاده از سیستم ارتباطی QDR InfiniBand توانسته است به قدرت پردازشی ۹۰۹٫۲۰۴ ترافلاپ دست یابد. نیروی مورد نیاز این سرورها توسط منابع تغذیه ۱۶۲۰ واتی با نشان ۸۰ Plus Platinum تأمین می‌شود. یکی از دلایل استقبال و تمرکز ایسوس بر پردازنده‌های AMD (چه در حوزه تجهیزات قابل حمل و چه در حوزه سرورها) تناسب بسیار عالی میان قدرت پردازشی و توان مصرفی در این پردازنده‌ها است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz