جلوگیری از کلاهبرداری سایبری به بهانه اعطای تسهیلات خرید خدمت با کمک پلیس فتا

سردار حمیدرضا صدرالسادات گفت: تعامل سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا با پلیس فتا می تواند از فعالیت های کسانی که با تبلیغات سوء اقدام به کلاهبرداری به بهانه اعطای تسهیلات سربازی از جمله کاهش مدت سربازی یا خرید آن می کنند، جلوگیری کند.
به گزارش فاوانیوز به نقل از پلیس فتا: سردار حمیدرضا صدرالسادات گفت: تعامل سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا با پلیس فتا می تواند از فعالیت های کسانی که با تبلیغات سوء اقدام به کلاهبرداری به بهانه اعطای تسهیلات سربازی از جمله کاهش مدت سربازی یا خرید آن می کنند، جلوگیری کند.
 سردار سید حمیدرضا صدرالسادات رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در حاشیه بازدید از غرفه پلیس فتا در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی این پلیس، با اشاره به اینکه پلیس فتا با توجه به تازه تاسیس بودن ، ماموریت های خود را به خوبی به انجام رسانده است، گفت: اقداماتی که هم اکنون از سوی پلیس فتا در فرهنگ سازی و آموزش تهدیدات فضای مجازی به مردم ارایه داده  می شود بسیار مناسب، ارزشمند و در عین حال نیازی برای جامعه محسوب می شود.
صدراالسادات با اشاره به اینکه ایجاد امنیت در سطوح مختلف جامعه وظیفه پلیس است، اظهار داشت: این وظیفه در فضای مجازی نیز باید تأمین شود و پلیس فتا در این مدت توانسته امنیت را در فضای سایبر کشور برقرار کند.
رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خصوص برقراری تعامل با پلیس فتا در جهت حفظ امنیت کارت‌های هوشمند پایان خدمت، تصریح کرد: خوشبختانه استفاده از فناوری ها و تکنولوژی های روز در نیروی انتظامی پا به پای گسترش فناوری در دنیا رشد کرده و باعث شده تا ناجا از سطحی کیفی به سطحی کیفی‌تر ارتقاء یابد و این موضوع کاملا در پلیس فتا دیده می شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه حدود ۳ سال است که از هوشمند شدن کارت‌های پایان خدمت می‌گذرد و طبیعی است که این کارت‌ها نیز ممکن است مورد خدشه از سوی مجرمان واقع شود همکاری نظام وظیفه عمومی با پلیس فتا می تواند باعث شناسایی هر چه زودتر کلاهبردارن این عرصه می شود.
صدراسادات همچنین به حملات سایبری که ممکن است به سایت های این سازمان صورت بگیرد اشاره کرد و عنوان داشت: این سازمان دارای سایتی است که بخش قابل توجهی از مردم به آن مراجعه می کنند و همچنین پایگاه اطلاع رسانی سرباز نیز در این سازمان فعال است که می تواند مورد هک و حمله قرار گیرد که البته پلیس فتا در این زمینه نیز به ما کمک کند.
صدرالسادات بیان داشت: برخی از سودجویان در فضای مجازی با تبلیغات سوء در خصوص سربازی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند که در صورت تعامل این سازمان با پلیس فتا می‌توان این افراد را شناسایی و اقدامات قانونی علیه آنها را به انجام رساند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نیازهای جامعه هرروز در حال گسترش می باشند و در عین حال فناور‌ی‌های جدید نیز وارد بازار می‌شود مردم نیاز به آموزش و اطلاع رسانی دارند و در این راستا پلیس فتا به خوبی اقدام به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه کرده است.
منبع:
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz