اهمیت تجارت الکترونیکی

تاثیر فناوری نوین در دنیای تجاری آن قدر زیاد است که شاید بتوان گفت در آینده صحبت از تجارت الکترونیکی بی معنی خواهد شد؛ چرا که تجارت سنتی تقریبا رخت بر بسته، و جز تجارت الکترونیکی گزینه ی دیگری باقی نخواند ماند، تا نیازی به تقسیم بندی تجارت به سنتی و الکترونیکی باشد.
فاوانیوز: به نقل از تکلمه – تاثیر فناوری نوین در دنیای تجاری آن قدر زیاد است که شاید بتوان گفت در آینده صحبت از تجارت الکترونیکی بی معنی خواهد شد؛ چرا که تجارت سنتی تقریبا رخت بر بسته، و جز تجارت الکترونیکی گزینه ی دیگری باقی نخواند ماند، تا نیازی به تقسیم بندی تجارت به سنتی و الکترونیکی باشد.

عصر کنونی عصر اطلاعات است. دیگر تنها کالا و خدمات ثروت محسوب نمی شود. بلکه اطلاعات نیز بخش مهمی از ثروت به حساب می آید. عرضه و انتقال این منابع جدید ثروت عمدتا از طریق ابزارهای نوین ارتباطی است. حتی عرضه کالاها نیز دیگر تنها محدود به روش های سنتی نیست، بلکه روش های الکترونیکی جدید نقش مهمی در این میان بر عهده دارند، که نه تنها مسیر عرضه کالا را تسهیل و تسریع نموده اند، بلکه دامنه مخاطبان آنها را نیز از یک قلمرو محدود جغرافیایی، وسعت جهانی بخشیده اند. به این دلیل کسانی که در صدد هستند تا جایی در عرصه نوین تجاری جهانی برای خود دست و پا کنند، باید جهانی بیاندیشند؛ اندیشه های تجاری که وسعت آنها به وسعت یک محله، یک شهر یا یک استان و حتی یک کشور است، باید متحول شوند تا وسعت جهانی یابند. در اقیانوس آزاد تجاری قرن ۲۱، نمی توان با قلاب در انتظار صید نهنگ نشست. لاجرم باید ابزاری های سنتی را کنار گذاشت، و خود را به مدل ها و شگردهای تجاری جدید مجهز نمود، تا به نتیجه لازم و در خور رسید؛ و الا تجارت  الکترونیکی بساط تجاری شما را با بی رحمی تمام برخواهد چید. پنج سال پس از این، دیگر تجارت الکترونیکی وجود نخواهد داشت … تنها  شرکت هایی خواهند بود که آموخته اند چطور روش تجارت خود را تغییر دهند تا باقی بمانند، و شرکت هایی که به حاشیه رفته اند.

تاثیر فناوری نوین در دنیای تجاری آن قدر زیاد است که شاید بتوان گفت در آینده صحبت از تجارت الکترونیکی بی معنی خواهد شد؛ چرا که تجارت سنتی تقریبا رخت بر بسته، و جز تجارت الکترونیکی گزینه ی دیگری باقی نخواند ماند، تا نیازی به تقسیم بندی تجارت به سنتی و الکترونیکی باشد. حتی در دنیای الکترونیکی نیز رقابت به سطحی خواهد رسید که دیگر نفس الکترونیکی بودن تجارت مد نظر نخواهد بود، بلکه میزان تحمل در فضای مجازی، تسلط بر فنون و شگرد تجارت در فضای الکترونیکی تعیین کننده خواهد بود: پنج سال پس از این، دیگر تجارت الکترونیکی وجود نخواهد داشت … تنها  شرکت هایی خواهند بود که آموخته اند چطور روش تجارت خود را تغییر دهند تا باقی بمانند، و شرکت هایی که به حاشیه رفته اند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz