معلولین آمریکایی با موبایل رأی می دهند

فرماندار ایالت ویرجینیای غربی قصد دارد لایحه ای امضا کند که به موجب آن افراد معلول می توانند به طور آنلاین و با استفاده از یک اپلیکیشن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شرکت کنند.به گزارش مهر به نقل از انگجت، مقامات ایالتی در آمریکا گزینه رای دهی با موبایل را برای رای دهندگان فراهم می کنند. در همین راستا فرماندار ایالت ویرجینیای غربی تصمیم دارد لایحه ای را امضا کند که به موجب آن افراد معلول می توانند به طور آنلاین در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شرکت کنند و رای دهند.
ویرجینیای غربی نخستین ایالتی است که این گزینه را فراهم می کند. هرچند جزئیات لایحه هنوز مشخص نیست اما مک وارنر یکی از وزرای این ایالت اعلام کرده احتمالا اپلیکیشن موبایل Voatz قابلیت رای دهی آنلاین را برای افراد فراهم می کند. قبلا سربازان نیروی دریایی آمریکا با کمک این اپلیکیشن در سراسر جهان امکان رای دادن یافتند.
با این وجود نگرانی های امنیتی درباره استفاده از اپلیکیشن مذکور وجود دارد. هر چند به گفته وارنر Voatz در انتخابات میان دوره ۲۰۱۸ میلادی عملکرد خوبی داشت اما محققان امنیتی درباره استفاده از آن یا اپلیکیشن های رای دهی دیگر هشدار داده اند.
برخی کارشناسان معتقدند وب سرور و بلاکچین این اپلیکیشن کاملا ایمن نبوده اند. همچنین تلاشی برای هک سیستم رای دهی موبایل در سال ۲۰۱۸ ثبت شده که البته مشخص نیست موفقیت آمیز بوده یا خیر.
وارنر توضیح داده هرچند در این تصمیم عامل ریسک نیز محاسبه شده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz