معرفی برترین‌های دومین چالش نوآوری تهران هوشمند

آیین اختتامیه و معرفی برندگان دومین چالش نوآوری تهران هوشمند برگزار شد.در این مراسم از برگزیدگان دومین چالش نوآوری تهران هوشمند (هکاتون) با حضور محمد فرجود، مدیرعامل سازمان، محمدباقر اثنی عشری، رئیس نظام صنفی رایانه‌ای و تورج محمدی، معاون پژوهش و نوآوری دانشگاه علم و صنعت تجلیل شد.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در این مراسم با اشاره به سیاست‌های شهرداری تهران در تعامل با زیست‌بوم نوآوری کشور و خودداری از تصدی‌گری گفت: شهرداری تهران باید زمینه‌ساز توسعه سریع نوآوری در شهر باشد، ایجاد محل استقرار برای کسب و کارهای نوآور به صورت هدفمند و با یک سیستم واحد و پشتیبانی یکسان، ارائه داده‌ها در قالب API و ایجاد درگاه سرویس‌دهی داده‌ای و ارائه نیازهای شهری و باز کردن بازار شهر و شهرداری به روی کسب و کارهای نوین از جمله اقدمات شهرداری در دوره جدید بوده است.
فرجود با اشاره به دستورالعمل‌های مختلف موجود با رویکرد کسب و کارهای نوین گفت: به زودی لایحه حمایت از نوآوری‌های شهری تصویب خواهد شد تا در قالب آن چارچوب‌های تعاملات شهرداری با زیست‌بوم نوآوری مشخص شود، این مسئله نه تنها برای رونق کسب و کارهای نوآور مفید است بلکه موجب حرکت شهرداری به سمت تحول درونی خواهد شد.
تورج محمدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت نیز در این رویداد، این دانشگاه را قطب علمی و توسعه‌ای مهمی در شرق تهران دانست و با تاکید بر گسترش روابط در حوزه هوشمندسازی شهری با سازمان فاوای شهرداری تهران گفت: یکی از اهداف دانشگاه علم و صنعت، توسعه نوآوری‌ها بیرون از این مرکز است، ما سابقه‌ای طولانی در فعالیت‌های حوزه هوشمندسازی داریم اما امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه، فعالیت‌های خود را در زمینه نوآوری‌های شهری گسترش دهیم.
در این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان دو مجموعه به امضای مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و نماینده دانشگاه علم و صنعت رسید.
سه تیم استارتاپی “دی جی مپ”، “اسمارت فَمیلی” و “جی بی یار” به ترتیب مقام‌های اول تا سوم چالش نوآوری تهران هوشمند را که در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ برگزار شده بود، به دست آورده و تجلیل شدند.
در این چالش ۱۸ تیم نوآور به رقابت پرداخته بودند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz