گام های بعدی پس از انتشار فراخوان در گفت و گو با عضو هیئت مدیره پست مناقصات متعددی در راه است

هدف از انتشار فراخوان های پست، شناسایی مدل همکاری با بخش خصوصی و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، محمدرضا قادری عضو هیئت مدیره با اعلام این موضوع گفت: مذاکره شفاف، دستیابی به مدل همکاری عادلانه و شناخت ظرفیت های بازار کسب و کار، مهم ترین دلیل انتشار فراخوان عمومی است.
وی با اشاره به این که پست برای شناسایی همکار از بخش خصوصی دو روش در پیش رو داشت، گفت: طبق قانون مشارکت بخش دولتی و خصوصی، دو روش برای تهیه اسناد مناقصه مشارکت وجود دارد. انتخاب مشاور و ارائه مدل مشارکت از سوی شرکت مشاور یا انتشار فراخوان برای شناسایی مستقیم همکار است، که مسئولان پست برای شناخت بازار و ظرفیت ها، تصمیم به انتشار فراخوان عمومی گرفتند.
عضو هیئت مدیره افزود: پس از پایان زمان مشخص شده برای ارائه مدارک و پیشنهادات در هر فراخوان، کار بررسی اسناد و مذاکره با شرکت های متقاضی همکاری برای دستیابی به یک مدل همکاری و تعیین قدرالسهم طرفین آغاز می شود.
قادری تصریح کرد: پس از بحث و گفت و گو با متقاضیان و مشخص شدن مدل همکاری و تعیین قدرالسهم طرفین، انتشار آگهی مناقصه دو مرحله ای در دستور کار قرار می گیرد که در این مرحله، هر شرکت اعم از آنها که در فراخوان شرکت کرده اند یا خیر می توانند با ارائه مدارک در مناقصه حضور داشته باشند.
وی تعداد شرکت های منتخب در هر فراخوان را متفاوت دانست و گفت: بنا به موضوع مناقصه، تعداد منتخبین متفاوت است. مثلا برای یکپارچه سازی، پشتیبانی و توسعه سامانه های نرم افزاری و زیرساخت های سخت افزاری، امکان همکاری با چند شرکت نیست و تنها یک منتخب وجود دارد. اما در برخی از موضوعات، انتخاب چند شرکت متقاضی هم امکان پذیر است.
محمدرضا قادری گفت: حتی شرایط اقلیمی نیز در انتخاب شرکت همکار و تعداد آنها نیز تاثیرگذار است. چرا که این قبیل موضوعات نیز در نحوه و روند ارائه خدمت در استان های مختلف موثر است.
وی تاکید کرد: قصد نداریم دقت و کیفیت را فدای سرعت کنیم، حداکثر ظرف ۲ تا ۳ ماه پس از انتشار هر فراخوان، شرکت های همکار مرتبط با موضوع، انتخاب شده و انعقاد قرارداد برای ارائه سرویس جدید صورت می گیرد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz