افزایش جهانی فروش رایانه

اگر چه بازار جهانی فروش انواع رایانه‌های شخصی در سال‌های اخیر وضعیت مساعدی نداشته، اما این بازار در ماه‌های اخیر رشد قابل قبولی داشته است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از یاهونیوز، یافته های هر دو موسسه تحقیقاتی گارتنر و آی دی سی نشان می دهد که بازار جهانی فروش رایانه های شخصی بعد از شش ماه نزول در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ حداقل ۱٫۵ درصد رشد کرده است.

شرکت لنوو موفق شده از این بازار ۲۵ درصد را از آن خود کرده و رتبه اول را به دست آورد. رتبه دوم نیز با سهمی ۲۲٫۲ درصدی در اختیار اچ پی بوده و دل با سهمی ۱۶٫۹ درصدی رتبه سوم را به دست آورده است.
ناظران بازار می گویند اقبال به ویندوز ۱۰ و به روزرسانی های تازه آن از یکسو و حل مشکل کمبود پردازنده های تولیدی شرکت اینتل از سوی دیگر بر بازار فروش رایانه های شخصی تاثیر مثبت گذاشته است.
رشد یادشده مربوط به هر دو بازار رایانه های شخصی رومیزی و رایانه های شخصی قابل حمل بوده و در عین حال نقض فنی صفحه کلیدهای رایانه های مک بوک بر میزان عرضه آن تاثیر منفی گذاشته است.
نکته دیگر اینکه نبرد تجاری چین و آمریکا بر بازار رایانه های شخصی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ تاثیر منفی نگذاشته، اما ممکن است این تاثیر در ماه های آینده آشکار شود. بسیاری از رایانه های مصرفی در آمریکا در چین تولید یا مونتاژ می شوند و لذا نبرد تجاری دو طرف به افزایش قیمت تمام شده آنها در آمریکا منجر می شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz