تویتر، بهانه مناقشه حقوقی علیه فرانس پرس

خبرگزاری فرانس‌پرس و یک عکاس اهل هائیتی بر سر تصاویری که این خبرگزاری پس از منتشر شدن در توییتر در جهان منتشر کرد، از یکدیگر شکایت کردند.
فاوانیوز: به نقل از آی لا – خبرگزاری فرانس‌پرس و یک عکاس اهل هائیتی بر سر تصاویری که این خبرگزاری پس از منتشر شدن در توییتر در جهان منتشر کرد، از یکدیگر شکایت کردند.این اختلاف به عکس‌های پس از زلزله ۱۲ ماه ژانویه در هائیتی مربوط است که توسط دنیل مورل، فوتوژورنالیست هائیتیایی گرفته شده‌اند.

مورل که در هنگام وقوع زلزله در پورت پرنس حضور داشت، نخستین تصاویر ویرانی‌های برجای مانده از این زلزله را پیش از غروب آفتاب گرفت. وی موفق شد با اتصال به اینترنت و ورود به اشتراک خود در شبکه اجتماعی توییتر مجموعه‌ای از عکس‌ها را در این سایت ارسال کند. فرانس‌پرس بعدازظهر همان روز این عکس‌ها را از توییتر گرفت که در نشریه‌های متعددی در سراسر جهان انتشار یافتند.

به گفته وکلای حقوقی این عکاس، مساله اصلی در این مشاجره این است که آیا مورل با انتشار عکس‌هایش در توییتر به جهان برای استفاده از آن‌ها اجازه داده است یا خیر.


مفاد خدمات توییتر که تحت آن کاربران با ارسال، ارایه یا نمایش محتوا از طریق این سرویس، به توییتر مجوز می‌دهند، استدلال می‌کند که هدف کاربران از ارسال اطلاعات خود در پیام‌هایی که به توییت معروف هستند، موجود شدن آن‌ها به صورت گسترده و انتشار آن‌ها از طریق اینترنت و رسانه‌های دیگر است.
اما مورل این مساله که ارسال تصاویرش در توییتر، برای انتشار آن‌ها به فرانس‌پرس مجوز می‌دهد را رد کرده و خواستار دریافت خسارت از جمله خسارت مقرر تا ۱۵۰ هزار دلار برای هر عکس است.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz