آموزش کدنویسی به نوجوانان با ابزار جدید گوگل

گوگل از اختصاص بودجه یک میلیون دلاری برای آموزش کدنویسی به نوجوانان خبر داده تا نیازهای این شرکت در حوزه های مختلف حرفه ای در آینده برطرف شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از آسین ایج، گوگل از اختصاص بودجه ای یک میلیون دلاری برای آموزش کدنویسی به نوجوانان خبر داده تا نیازهای این شرکت در حوزه های مختلف حرفه ای در آینده برطرف شود. این ابتکار عمل آموزشی گوگل Code with Google نام گرفته تا علاقمندان بتوانند کدنویسی را به بهترین شیوه یاد بگیرند.

در قالب برنامه های آموزشی یادشده هم دسترسی به دوره های علمی رایگان ممکن می شود و هم نوجوانان می توانند برنامه نویسی را از طریق درک نحوه کدنویسی یاد بگیرند. این دوره های آموزشی در سطوح مختلفی اجرا می شود که از مقدماتی تا پیشرفته را در بر می گیرد.
اختصاص مبلغ یک میلیون دلار به اجرای یک طرح آموزش برنامه نویسی توسط گوگل اقدامی بی سابقه محسوب می شود و این شرکت از انجمن معلمان علوم رایانه ای امریکا خواسته تا برای اجرای طرح مذکور در سراسر آمریکا این شرکت را یاری دهند.
آمریکا در سال های اخیر با کمبود نیروی متخصص و مهندس ماهر برای رفع نیازهای خود در حوزه های مختلف علوم رایانه ای مواجه بوده و شرکت های فناوری قصد دارند با اجرای برنامه های آموزشی اختصاصی مشکلات خود در این زمینه را برطرف کنند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz