حل نارسایی‌های سرویس‌دهی مخابرات وارد فاز اجرایی شد

حدود یک ماه قبل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی تماسی با یکی از مراکز پاسخگویی مخابرات دقایق زیادی پشت خط ماند و اپراتور نیز نتوانست پاسخ مناسبی به سوال او دهد. همین ماجرا به ضرب‌الاجلی از سوی وزیر برای شرکت مخابرات منجر شد تا کیفیت پاسخگویی را بهبود ببخشند. پس از آن، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز با بازدید میدانی از مراکز پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات کارمندان، درصدد ارتقای کیفیت خدمات مجموعه‌اش برآمده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایرنا، طی روزهای گذشته مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، به واسطه دستور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رسیدگی به وضعیت پاسخگویی اپراتورهای شرکت مخابرات و بالا بردن کیفیت خدمات، تصمیم گرفت از مراکز پاسخگویی در شهرهای مختلف بازدید کند.صدری در اینستاگرام خود این بازدیدها را نشر و توضیح داد. او درباره تازه‌ترین سفرش به قزوین نوشت: در ادامه بازدید و بررسی عملکرد مناطق مخابراتی، همراه جمعی از اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت سفری به منطقه قزوین داشتم. در این سفر جلسه‌ای با مدیران جهت بررسی وضعیت مخابرات قزوین برگزار شد.او در ادامه این سفر به بازدید و بررسی از سامانه ۲۰۲۰ پرداخت؛ مجموعه‌ای که به دلایل مختلف در چند هفته گذشته بسیار درباره‌اش صحبت شد. مسئله اول تماس وزیر مخابرات با اپراتورها بود که نشان می‌داد کیفیت پاسخگویی پایین است، مسئله بعدی مربوط به پرداخت نشدن دستمزد برخی از کارمندان مجموعه بود.صدری ضمن بازدید از این مراکز به امور مشتریان نیز سر زد و در یک ملاقات عمومی با کارکنان، بازنشستگان، پیمانکاران با آنها به تبادل‌نظر پرداخت. او در ادامه، جلسه‌ای با مقامات ارشد استان برگزار کرد تا به هدفی که در ذهن دارند دست پیدا کنند.بهینه‌سازی سرویس‌ها و ارتباط فراگیر و یکپارچه با توجه به پتانسیل صنعتی کشاورزی منطقه، رعایت هر چه بیشتر اصل مشتری‌مداری و حفظ کرامت کارکنان جزو مواردی است که قرار است به صورت جدی در مجموعه مخابرات مورد بررسی قرار بگیرد.یکی از مسائل دیگری که درباره مخابرات مطرح شد و واکنش‌های زیادی در پی داشت، مربوط به ساعات کاری بالای اپراتورهایی بود که در مراکز پاسخگویی مشغول کار هستند.
صدری برای بازگرداندن نشاط به مجموعه مخابرات در هفته‌ای که گذشت از دو مکان رفاهی مجموعه مخابرات بازدید کرد. او گفت: هدف ما در شرکت مخابرات ایران بهره‌مندی کارکنان از امکانات عمومی فرهنگی و آموزشی است و اولین قدم این است که مجموعه‌ها به بهترین شکل ممکن بازسازی و بهینه‌سازی شود. همکاران و خانواده‌های آنها باید بتوانند از این امکانات بهترین استفاده را انجام بدهند.
ماجرا چه بود؟وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتر خود از پایین بودن کیفیت پاسخگویی پشتیبانی مخابرات نوشت و اعلام کرد بدون هیچ مماشاتی به این مسائل که حق‌الناس است ورود می‌کند و با هیچ‌کس در این زمینه تعارف ندارد.محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر خود نوشت: امروز -۱۸ خرداد- با پشتیبانی مخابرات (۲۰۲۰) و چند سرویس‌دهنده دیگر تماس گرفتم. کیفیت پاسخ‌گویی اصلاً خوب نبود. برخی حتی متوجه نشدند روی خطم اینترنت ندارم. این نوع خدمت و معطل‌کردن زیاد پشت خط شایسته مردم نیست.
او در ادامه افزود: دو هفته، فقط دو هفته سازمان تنظیم مقررات و سرویس دهندگان فرصت دارند این وضع را اصلاح کنند. در پایان اگر تغییرات ملموسی مشاهده نشود، شخصاً به این موضوع بدون هیچ مماشاتی ورود می‌کنم و می‌دانند آن موقع چه می‌شود! وزیر ارتباطات در انتها گفت: نمونه آن‌را درباره ستاره‌مربع‌ها و کم‌فروشی دیده‌اند؛ در زمینه حق‌الناس هیچ تعارف و خط قرمزی ندارم.
او در گذشته نیز به این موضوع تاکید کرده بود که پشتیبانی مخابرات باید عملکرد بهتری در پاسخگویی به مشترکان خود داشته باشد. وزیر جوان ارتباطات در ادامه از مردم خواست اگر در این خصوص شکایتی دارند لطفاً با ۱۹۵ تماس بگیرند و آن را مطرح کنند.پس از تقریباً ۱۰ روز آذری جهرمی در توئیتر خود از روند پیگیری این ماجرا خبر داد: وقتی ‎حق‌الناس در جایی ضایع شد، زنجیره‌ای از تضییع حقوق شکل می‌گیرد، بازرسی مدیران مخابرات ایران از خدمات ۲۰۲۰ فعلاً در دو استان نشان داد که مثلاً از حقوق مقرر ۱.۷ میلیونی امسال، فقط حدود ۱.۲ میلیون توسط پیمانکارها به پرسنل پرداخت شده است مبالغ این سال‌ها باید محاسبه و به آنها بازگردد.وی افزود: از جدیتی که مدیران مخابرات ایران، سهام‌داران آن و سازمان تنظیم مقررات در رسیدگی به بهبود خدمات پشتیبانی ۲۰۲۰ و بهبود خدمات به مردم آغاز کرده‌اند، ممنونم. این روند تا رسیدن به نتیجه مطلوب بایستی ادامه یابد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz