جیمیل فهرست همه خریدهایتان را نگه می دارد؛ حتی اگر پاکشان کنید

نتایج یک بررسی نشان می دهد جیمیل فهرستی از همه خریدهای کاربران را نگهداری می کند و حتی اگر کاربران این اطلاعات را پاک کنند، گوگل باز هم آنها را نگهداری می کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از سی ان بی سی، گوگل و دیگر شرکت های فناوری در سال های اخیر به علت نقض حریم شخصی کاربران و نگهداری بدون اجازه اطلاعات خصوصی آنها به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند. اما این شرکت ها با وجود همه انتقادها رویه های غلط و خطرناک خود را تغییر نداده اند.
بررسی های تاد هاسلتون خبرنگار شبکه سی ام بی سی نشان می دهد گوگل از جیمیل برای ذخیره سازی فهرستی از اطلاعات هر چیزی که شما خریداری کرده اید، استفاده میکند و اگر آدرس جیمیل شما بخشی از این فرایند باشد، گوگل تمامی داده های مربوطه را به خاطر می سپارد.

به عنوان مثال اگر اطلاعات خرید یک نسخه از داروخانه و تاییدیه آن در حساب جیمیل شما ذخیره شده باشد، گوگل اطلاعات آن را نگهداری می کند و اگر رسید خرید غذایی در حساب جیمیلتان باشد، گوگل هرگز آن را دور نمی ریزد، حتی اگر شما اطلاعات مذکور را پاک کنید.
کاربران می توانند با مراجعه به آدرس https://myaccount.google.com/purchases اطلاعات یادشده را مشاهده کنند. اگر چه گوگل می گوید کاربران می توانند اطلاعات یادشده را پاک کنند، اما تاد هاسلتون سه هفته بعد از پاک کردن این اطلاعات شاهد عدم حذف آنها از آدرس یادشده بوده است. بنابراین به نظر می رسد این شرکت به دنبال کسب درآمدهای تبلیغاتی و غیره از این طریق است. گوگل در این زمینه هنوز واکنشی از خود نشان نداده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz