عضو هیئت مدیره: روابط عمومی پیشران طرح تحول پست است

عضو هیئت مدیره در جلسه مشترک با کارشناسان روابط عمومی استان ها و مناطق پستی تهران گفت: روابط عمومی پیشران طرح تحول دیجیتال شرکت ملی پست است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، روابط عمومی شرکت ملی پست، فریبا مرادی در این جلسه که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور حامد شمس مدیر کل دفتر روابط عمومی برگزار شد، با تاکید بر اجرای طرح تحول در پست و لزوم اطلاع رسانی صحیح و آشناسازی کارکنان با این طرح، روابط عمومی را از بخش های مهم اجرا و پیاده سازی این طرح خواند.
وی با بیان اینکه توانمندی برقراری ارتباط مهمترین شاخص روابط عمومی موفق است، عنوان کرد: در شرایط حاضر که سرعت تغییرات و تحولات فناوری فزاینده و پرشتاب است، واحد روابط عمومی به عنوان مجموعه ای با ماهیت ارتباطی، باید برای بقا و بالندگی سازمان بیش از سایرین، یادگیری قواعد حاکم بر مجموعه را دنبال کند.
مرادی افزود: روابط عمومی باید بر محور اخلاق مداری، مشارکت مداری همراه با ایده پردازی و خلاقیت حرکت کند تا بتواند در راستای کمک به اثربخشی سازمان؛ خود را با تحولات منطبق کند و پاسخگوی افکار عمومی باشد.
راهبر دفتر روابط عمومی، فضای مجازی را فضایی شبکه ای خواند که روابط عمومی ها می توانند به منظور تقویت نام و نشان، اطلاع رسانی ارزش های سازمانی و خدمات از آن بهره بگیرند.
وی با اشاره به اینکه حضور در این فضا برای روابط عمومی ها بدون چالش نیست و گاهی واقعیت ها در معرض تحریف قرار می گیرد، ا ضافه کرد: کارکنان روابط عمومی باید با فراگیری آموزش های لازم دانش خود را به منظور فراگیری سواد رسانه ای و سواد دیجیتال ارتقا دهند تا بتوانند در تقویت اعتبار سازمان اثرگذار باشند.
عضو هیئت مدیره در ادامه با تاکید بر اینکه نگاه مدیران به حوزه روابط عمومی باید مدبرانه و هوشمندانه باشد، از کارکنان این حوزه خواست با بکارگیری تخصص و دانش لازم، از تفکر سنتی فاصله گرفته و نگاه جدید خود را با خلاقیت و کار تیمی در سرتاسر سازمان تسری دهند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz