روزانه ۵۰۰ فقره مرسوله از صندوق های پستی شهری کردستان جمع آوری می‌شود

مدیرکل پست کردستان گفت: روزانه ۵۰۰ فقره مرسوله پستی از طریق صندوق های معابر شهری در نقاط مختلف استان جمع آوری می‌شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایرنا، شهاب وحیدیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مرسوله ها به صورت روزانه جمع آوری و به مقاصد مختلف در نقاط مختلف استان و کشور ارسال می‌شود.
وی با بیان اینکه استقبال از صندوق های پستی معابر داخل شهرها کاهش یافته است، افزود: تعداد ۱۴۹ صندوق پستی شهری در شهرهای مختلف استان وجود دارد.
مدیرکل پست کردستان یادآور شد: غیر از مرسوله های پستی، اشیا و مدارک یافته شده نیز به صندوق های پستی شهری انداخته می شود که تا پیدا شدن مالک در مرکز پست نگهداری می شود.
وحیدیان به کاهش صندوق های پستی طی چند سال اخیر در معابر شهری استان اشاره کرد و گفت: برنامه ای برای جمع آوری این صندوق ها نداریم و شهروندان می توانند از این طریق مرسوله های خود را ارسال کنند.
وی با اشاره به اینکه ۱۳ دفتر پست دولتی در استان فعال است، یادآور شد: تعداد دفاتر دولتی در سنندج چهار مورد و در شهرهای سقز، قروه، بانه، مریوان، بیجار، کامیاران، دیواندره، دهگلان و سروآباد هر کدام یک واحد است.
۱۹۱ دفتر پست روستایی، ۱۹۰ دفتر پست شهری و ۲۷ نمایندگی پست در استان کردستان مشغول ارائه خدمت به مردم هستند. همچنین تعداد ۲۰ صندوق پستی شخصی هوشمند و ۲۶۸ صندوق پستی شخصی غیرهوشمند نیز در این استان فعال است.
استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستای دارای سکنه است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz