جویای شغلی که ۵ جوان دیگر را هم شاغل کرد

۲۷ سال بیشتر ندارد، ۲ سال پیش خودش هم جویای کار بود اما امکان و سرمایه لازم نداشت تا اینکه کارش را از طراحی وب سایت فراتر برد و وارد حوزه استارتاپی شد؛ حالا اما می گوید پنج جوان را تا همین الان مشغول به کار کرده است و بزودی چند نفر دیگر را هم شاغل خواهد کرد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایرنا، حسن عطایی سنگرودی که برای رفع مشکلات زندگی اش ایده پردازی و تلاش را آغاز کرد و موفق شد در این مسیر علاوه بر حل مساله اش، شغل جدیدی برای خود و چهار جوان دیگر ایجاد کند.
وی که اکنون ایده پرداز و مدیر یکی از استارتاپ های (کسب و کار نوپا) فعال کشور است روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا نحوه آغاز فعالیت خود را اینچنین توضیح می‌دهد: یکی از چالش هایی که پس از مهاجرت هر فرد از شهر خودش به وجود می آید و من هم چهار سال پیش که از استان گیلان به قزوین مهاجرت کردم با آن مواجه شدم، پیدا کردن بهترین و نزدیکترین خدمات دهندگان مورد نیاز در زمینه های مختلف است.
وی ادامه داد: با کمی جست و جو متوجه اپلیکیشن هایی شدم که مشاغل گوناگون را با نشانی آنها ثبت و معرفی می کنند اما وقتی خدمات دهنده مدنظرم را پیدا می کردم علاوه بر اینکه نمی‌توانستم از نظرات و تجربه دیگران درباره کیفیت کار آنها استفاده کنم در زمان مراجعه نیز با چالش رزرو نوبت و هماهنگی قبلی رو به رو می شدم؛ اینجا نقطه ای بود که ایده ساخت اپلیکیشن نوبتی، سامانه نوبت دهی آنلاین برای خدماتی که نیاز به رزرو و وقت قبلی دارند کلید خورد.
این کارآفرین جوان که فعال در زمینه «فرانت اند و ui/ ux» است اظهارداشت: ۲ سال بعد با همکاری برادرم، زمانی طراحی این استارتاپ را شروع کردیم که وضعیت مالی مناسبی نداشتم و با درآمدم از طراحی سایت، هزینه ها را تامین می کردم اما از آنجا که هم باید برای این اپلیکیشن کد نویسی می کردم و هم برای پروژه کارفرمایان دیگر که انتظار بالایی داشتند وقت می گذاشتم و تمام وقت پاسخگوی نیازهای آنها می‌بودم، تصمیم گرفتم از روش دیگری برای تامین سرمایه استفاده کنم و به این ترتیب وام بانکی گرفتم تا بتوانم فشار روحی کارفرما را کاهش دهم.
عطایی افزود: با توجه به رشته تحصیلی ام که الکتروتکنیک بود در یک کارخانه صنعتی برای پرداخت اقساط وام مشغول به کار شدم و حدود یک سال و نیم ۱۰ ساعت متوالی در کارخانه و بعد پای کارهای سامانه خودم در خانه (کدنویسی، طراحی، ایده پردازی و گفت و گو با کاربران بازار هدف) تا پاسی از شب کار می کردم.
به گفته وی، استارتاپ آنها از بهمن ماه سال ۹۷ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده و آنطور که می گوید فراتر از پیش بینی خودشان هم مورد استقبال قرار گرفته است.
این کارآفرین جوان گفت: اکنون پنج نفر در زمینه های مختلف این استارتاپ در حال فعالیت و تلاش هستند.
وی خاطرنشان کرد: این سامانه متعلق به محدوده خاصی نیست و در سطح کشور خدمت رسانی می کند؛ در حال حاضر استان های تهران، آذربایجان غربی و خوزستان به ترتیب بیشترین کاربران را دارند.
عطایی ضمن بیان اینکه این سامانه دارای نسخه اندروید، ios و وب است اعلام کرد: سامانه با توجه به پیشنهادها و انتقادهای کاربران (خدمات دهنده و خدمات گیرنده) تاکنون ۷۰ مرتبه به روزرسانی شده است.
وی افزود: به منظور افزایش فعالان تیم کنونی این استارتاپ به حداقل ۲ برابر و ایجاد قابلیت های جدید برنامه ریزی هایی صورت گرفته که بزودی اجرایی خواهد شد.
این ایده پرداز جوان خطاب به افرادی که قصد راه اندازی استارتاپ دارند گفت: مهمترین چالش رو به رو سرمایه اولیه کار است؛ اخذ وام بانکی یا پیدا کردن سرمایه گذار برای تامین هزینه های لازم، اولین گام این مسیر پر فراز و نشیب و بعد از آن پشتکار، تخصص و برنامه ریزی بر پایه اصول برنامه نویسی از اهمیت بالایی برخوردار است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz