تولید ۷۹٫۴ زتابایت داده با دستگاه‌های اینترنت اشیاء تا سال ۲۰۲۵

بررسی‌های موسسه پژوهشی آی دی سی نشان می دهد از راه رسیدن اینترنت اشیاء و اتصال انبوهی از دستگاه‌ها به فضای مجازی موجب تولید ۷۹٫۴ زتابایت داده تا سال ۲۰۲۵ خواهد شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از زددی نت، بررسی های موسسه پژوهشی آی دی سی نشان می دهد از راه رسیدن اینترنت اشیا و اتصال انبوهی از دستگاه ها به فضای مجازی موجب تولید ۷۹٫۴ زتابایت داده تا سال ۲۰۲۵ خواهد شد. بر اساس تحقیقات موسسه مذکور تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۴۱٫۹ میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا متصل می شوند که از جمله آنها می توان به انواع دستگاه های برقی، خودروها، حسگرها، دوربین ها و سیستم های صنعتی اشاره کرد.
آی دی سی بر این باور است که این داده ها سوژه های متنوعی خواهند داشت که از اطلاعات بهداشتی، تا شرایط محیط اطراف برخی دستگاه ها، اطلاعات سیستم های نظارتی و غیره را در بر می گیرند.

رشد سالانه تعداد دستگاه های متصل به اینترنت اشیا از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۵ به طور متوسط برابر با ۲۸٫۷ درصد خواهد بود و طی این مدت داده های پزشکی و صنعتی حوزه اینترنت اشیا بیش از سایر موارد افزایش می یابد. داده های مربوط به ویدئوهای نظارتی به تنها از نرخ رشد سالانه ۶۰درصدی برخوردار خواهد بود.
یکی از عوامل این رشد، شکل گیری و افزایش نفوذ شبکه‌های مخابراتی نسل پنجم خواهد بود که از سرعت و امکانات فراوانی برخوردارند. گفتنی است که هر زتابایت برابر با ۱۰ به توان ۲۱ است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz