رسانه‌های دیجیتالی همچنان می‌تازند

جدیدترین گزارش مؤسسه تحقیقاتیErnst &Youngنشان می‌دهد که گسترش استفاده از رسانه‌های دیجیتالی، به افزایش درآمدهای خدمات رسانه‌ای و سرگرمی طی چند سال آینده منجر خواهد شد.فاوانیوز : جدیدترین گزارش مؤسسه تحقیقاتیErnst &Youngنشان می‌دهد که گسترش استفاده از رسانه‌های دیجیتالی، به افزایش درآمدهای خدمات رسانه‌ای و سرگرمی طی چند سال آینده منجر خواهد شد.

به گزارش فاوانیوز ؛ گروه علمی تحلیلی طیف- در واقع، این نظرسنجی از ۳۴ مدیرعامل از شرکت‌های مختلف خدمات رسانه‌ای و سرگرمی انجام شده است که مجموع درآمدهای سالانه آنها از مرز ۳۰۰میلیارد دلار می‌گذرد. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که در حدود نیمی از تمام این مدیرعاملان معتقدند که طی سه سال آینده، درآمدهای حاصل از رسانه‌های دیجیتالی باعث افزایش مجموع درآمدهای آنها تا ۱۰درصد خواهد شد.

همچنین در جواب به این سوال که مهمترین عامل در افزایش استفاده از محتوا طی سه سال آینده چیست، همگی آنها (۱۰۰درصد) متفق‌القول بودند که تجهیزات موبایل (از جمله تبلت) مهمترین عامل رشد تقاضا برای محتوا است. در واقع، در بازارهای در حال توسعه، افزایش دسترس‌پذیری تجهیزات موبایل همراه با ارتقاء زیرساخت باند وسیع بی‌سیم، به ایجاد فرصت‌های مغتنم برای شرکت‌های رسانه‌ای منجر می‌شود.

همچنین اکثر آنها معتقدند که بزرگترین چالش پیش روی صنعت خدمات رسانه‌ای و سرگرمی طی سه سال آینده، بی‌ثباتی اقتصاد جهانی و عدم توانایی در متقاعد کردن مشتریان به پرداخت هزینه برای محتوای دیجیتالی است. از دیگر چالش‌های مطرح از سوی آنها عبارتند از ابهام‌های رگولاتوری یا ساختاری و کاهش یا تخصیص مجدد بودجه‌های بازاریابی.

شاید یکی از نمونه‌های بارز موفقیت رسانه‌های دیجیتالی در دنیای امروز، نقش‌آفرینی این رسانه‌ها در المپیک ۲۰۱۲ لندن باشد. در واقع، در این رویداد بزرگ شاهد استقبال بی نظیر مخاطبان از رسانه‌های دیجیتالی بودیم که خود شاهدی است برای اثبات این ادعا که احتمالا روزی فرا خواهد رسید که این رسانه‌های نوین جایگزین رسانه‌های سنتی همانند تلویزیون و رسانه‌های چاپی خواهند شد.

شایان ذکر است که به همت گروه علمی تحلیلی طیف، همایش “خدمات چندرسانه‌ای، از سیاستگذاری تا اجرا” در تاریخ ۸ آبان ماه ۹۱ برگزار خواهد شد که محور اصلی آن، بررسی روندها و چالش‌های حوزه رسانه‌های نوین و پرداختن به مهمترین مباحث فنی، تجاری و رگولاتوری خدمات محتوا‌محور می‌باشد.علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت WWW.TEYF.IR مراجعه نموده و یا با شماره تلفن۲۹-۸۸۷۶۳۱۲۸ تماس حاصل نمایند.


telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz