ترویج مدل سرمایه‌گذاری اشتراکی برای توسعه استارتاپ‌ها در اینوتکس ۲۰۱۹

یک کارشناس کسب و کارهای اینترنتی با اشاره به مشکلات استارتاپ‌ها در جذب سرمایه‌گذار گفت: یکی از رویکردهای اینوتکس ۲۰۱۹ ترویج مدل سرمایه‌گذاری اشتراکی برای توسعه استارتاپ‌ها است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایرنا، مجتبی حمیدیان عضو اتاق فکر هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری با اشاره به مشکلات استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین دانش‌بنیان در جذب سرمایه و تأمین مالی، گفت: یکی از مهم‌ترین راهکارهایی که برای این موضوع مطرح می‌شود ایجاد شبکه سرمایه گذاران است که هم ادبیات و دغدغه مشترکی دارند و هم زبان هم را بهتر می‌دانند اما همه آنها توانایی شناسایی ابعاد بیزینس و ورود یک تنه به آن را ندارند. بنابراین یکی از بهترین مدل‌ها برای جذب سرمایه استارتاپ ها و یا کمک به جذب سرمایه آنها مدل سرمایه‌گذاری اشتراکی است که مدل جدی برای جذب سرمایه گذاری با توجه به نیاز موجود است. نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ قائل به ارائه این مدل و دسترسی راحت‌تر کسب و کارهای اینترنتی به سرمایه است.حمیدیان با ذکر اینکه رویکرد نمایشگاه اینوتکس در سال جاری نسبت به قبل دچار تغییراتی شده و این تغییرات مثبت است، گفت: محور و رویکرد اصلی اینوتکس در ابتدا بر انتقال فناوری بود. یعنی فناوری از کشورهای مبدا به داخل ایران وارد شده و بومی سازی شود. اتفاقی که از چند سال پیش و به واسطه سیاست‌های مدیریتی در نمایشگاه و اتفاقاتی که در حوزه کسب و کارهای فناورانه افتاد، این بود که نمایشگاه باید از موضوع انتقال فناوری به سمت ارتقا اکوسیستم فناوری تغییر جهت بدهد.عضو اتاق فکر هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری افزود: این مسئله امسال با قوت تمام انجام شد طوری که نمایشگاه اینوتکس امسال بزرگترین نمایشگاه اکوسیسستم کارآفرینی و کسب و کار و استارتاپ ها شناخته می‌شود.وی تصریح کرد: البته کماکان یکی از زیرشاخه‌های این نمایشگاه انجام مأموریت سابق یعنی انتقال فناوری به ایران است که در کنار آن منتورها، شنابتده ها، صندوق‌های خطر پذیر و همه بازیگران عرصه نوآوری و فناوری کمک می‌کنند تا کسب و کارهای هایتک و فناورانه با هم جمع شده و گفتگو کنند و از نظر ما این روش، کار مفیدتری برای توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری در کشور است.حمیدیان با انتقاد از سلطه شبه دولتی بر فضای اقتصاد کشور که ناخودآگاه بر فضای نمایشگاهی نیز اثر منفی گذاشته است، افزود: نقدی که به طور کلی درباره اینوتکس وجود دارد و البته سال گذشته نیز به آن وارد شدیم این بود که این نمایشگاه‌ها را آنطور که باید مردمی نکرده‌ایم و این به دلیل نفوذ شبه دولتی‌ها بر اقتصاد کشور است. سال گذشته تاکید شد که هر کدام از بخش‌های نمایشگاه توسط تیم تخصصی آن بخش که بر آن حوزه تسلط دارند، پیگیری ومدیریت شود تا نمایشگاه در سایز بزرگ‌تری برگزار شود و ضمناً نمایشگاه با محوریت بخش خصوصی برگزار شود.کاری که ما باید انجام دهیم این است که این روش همچنان توسعه پیدا کند و در رده بندی بخش‌های مختلف نمایشگاه، تداوم یابد.
هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2019) طی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه ۱۹ الی ۲۲ خرداد ۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با شعار «اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف» برگزار خواهد شد.
نمایشگاه اینوتکس یک رویداد منحصر به فرد در زمینه نوآوری و فناوری در کشور است که هر ساله با حضور پرشور اجزای اکوسیستم نوآوری کشور توسط پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.
این نمایشگاه به منظور افزایش تعامل بین سرمایه‌گذاران و استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور، افزایش میزان مشارکت و همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه بین شرکت‌ها و استارتاپ‌ها با یکدیگر و نیز تولید و ارائه محتوای ناب و بررسی چالشهای این اکوسیستم برگزار می‌شود.
وی افزود: به منظور دستیابی به این اهداف، بیش از ۴۰۰ استارتاپ، شرکت فناور، شتابدهنده، پارک فناوری، مخترع، مرکز رشد، سرمایه گذار خطرپذیر، منتور و مشاور همراه با ارائه کنندگان خدمات کسب و کار در نمایشگاه حضور دارند و بیش از ۸۰۰۰ نفر نیز از نمایشگاه بازدید خواهند داشت و رویدادها و بخش‌های مختلفی نیز در نظر گرفته شده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz