ترافیک مرسولات تجارت الکترونیک بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است

مدیر کل مهندسی عملیات و راهبری سرویس از افزایش ۳۳ درصدی ترافیک مرسولات تجارت الکترونیک در پایان سال ۹۷ خبر داد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، محمدرضا پاکدل افزود: انجام اقدامات موثر در زمینه بهبود شاخص های کیفی و ایجاد فضای مناسب، موجب بهبود عملکرد سرویس تجارت الکترونیک هم در حوزه ترافیک و هم درآمد و سایر شاخص ها شد.
وی رشد درآمدی این سرویس را ۷۴ درصد و کاهش برگشت مرسولات را پنج درصد ذکر کرد و گفت:
کاهش مدت سیر ارسال و کم شدن مرسولات بلاتکلیف و همچنین رشد مستمر استفاده از دستگاه های کارت خوان (m-pos) از ۱۵ درصد در ابتدای سال ۹۷ به ۷۵ درصد در پایان سال، از دیگر پیامدهای مثبت اقدامات انجام شده در سال گذشته عنوان کرد.
مدیر کل مهندسی عملیات و راهبری سرویس در خصوص تعامل با فروشگاه ها و شرکت های طرف قرارداد اظهار داشت: یکی از مهمترین عوامل موثر در بهبود تعامل با بخش خصوصی توجه به پرداخت ها و تسویه حساب های مالی است به همین دلیل، تسویه حساب ها به صورت روزانه و پیگیری مستمر مرسولات بلاتکلیف در استان ها و مناطق پستی تهران به منظور تامین هر چه بیشتر رضایت صاحبان فروشگاه و کسب و کارها در دستور کار قرار گرفت.
او افزود: پیشگیری از روند طولانی شدن تعیین تکلیف مرسولات که منجر به نارضایتی و زیان فروشگاه می شود نیز مدنظر قرار گرفت، به همین دلیل ضرب الاجل تعیین وضعیت مرسولات، به یک ماه کاهش یافت.
پاکدل بهبود عملکرد کمی و کیفی فروشگاه ها و شرکت های فعال را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: تلاش شده با افزایش تعامل، جلسات مستمر کارشناسی، بازآموزی فرآیندها، تاکید بر عدم ارسال ممنوعات، ارجاع و پیگیری فوری موارد احتمالی تخلف جهت اصلاح روند و جلب رضایت شاکیان، کوتاه شدن زمان تبادل پیام ها و حذف بروکراسی اداری شاهد بهبود مستمر فرایندها باشیم.
وی مهمترین عوامل توسعه سرویس تجارت الکترونیک را از یک سو تسهیل فروش کالا برای فروشندگان و شرکت های فعال در این بازار و بالابردن سرعت و شفافیت گردش مالی و از سوی دیگر، فراهم نمودن دسترسی آسان برای خریداران کالاها و خدمات، عنوان کرد.
مدیر کل مهندسی عملیات و راهبری سرویس افزود: به همین دلیل، شبکه پستی توجه ویژه به شاخص های کیفی ارزیابی این سرویس شامل وصول به موقع وجوه، مدت زمان توزیع، کاهش درصد مرسولات برگشتی، میزان تراکنش از طریق دستگاه های کارتخوان (m-pos) و تعیین تکلیف بموقع مرسولات و دیرکرد را در سال گذشته مدنظر قرار داده که امسال نیز به منظور بهبود عملکرد، مورد بازنگری قرار می گیرد.
او با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۷ استان و منطقه پستی مجهز به سیستم M-POS نامه رسانی هستند، اظهار داشت: با همکاری معاونت فناوری، امسال بقیه استانها نیز به این سیستم مجهز می شوند.
پاکدل توسعه سرویس تجارت الکترونیک را یکی از سرویس های پرتقاضا در سطح دنیا و کشور عنوان کرد و افزود: توسعه کمی و کیفی این سرویس همواره در اولویت اقدامات این اداره کل قرار دارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz