قیمت تمام شده خدمات پستی دستور جلسه ۴ معاون وزیر

مدل قیمت تمام شده خدمات پستی و نحوه محاسبه آن در جلسه امروز معاونین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، در جلسه ای که روز جاری با حضور معاونان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعضای هیئت مدیره پست، معاونین فنی و بازرگانی و فناوری مدیرعامل و تنی چند از مدیران حوزه برنامه ریزی برگزار شد، مدل قیمت تمام شده خدمات پست و تسهیم هزینه ها بر مبنای چهار دسته فعالیت های اصلی و بر اساس زمان و وزن مرسولات پستی تشریح تبادل نظر شد.
در این جلسه حسین نعمتی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل با اشاره به آمار موجود گفت: براساس آمار و اطلاعات موجود، شفاف سازی در این زمینه صورت گرفته و درصددیم تا در همه بخش ها، قیمت تمام شده خدمات را محاسبه و بر مبنای آن فعالیت کنیم.
وی با تأکید بر تفکیک خدمات سودده از زیان ده و نحوه ارائه خدمات به مردم و طرف های قرارداد گفت: باید با ارائه مدل جدیدی از قیمت تمام شده خدمات، ارائه خدمات پایه را به عموم مردم به ویژه نقاط کم برخوردار اختصاص داده شود و به کسب و کارها و مشتریان کلان نیز خدمات با ارزش افزوده ارائه شود.
نعمتی تاکید کرد: در هر صورت باید ضمن برآورده ساختن انتظارات حاکمیت و دولت در ارائه خدمات پایه پستی، موافقت وزیر و مجمع صاحبان سهام را نیز در محاسبه بهای تمام شده خدمات کسب کرد.
در ادامه سیروس موثقی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر با اشاره به ساختار شرکتی پست گفت: برای اداره بهینه یک شرکت به ابزارهای مختلفی نیاز است و نظام شرکتی ایجاب می کند با تکیه بر بهای تمام شده خدمات و نگاه اقتصادی اداره شود.
وی همچنین از پست به سبب جمع آوری اطلاعات علیرغم سختی ها و محدودیت های موجود نیز قدردانی کرد.
فرهاد معارفی معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزیر نیز در این جلسه با اشاره به سوالاتی که در سنوات گذشته از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان وجود دارد گفت: برای افزایش نرخ خدمات، باید بهای تمام شده آن محاسبه و گزارش شود.
وی با تاکید بر این نکته که احصاء بهای تمام شده خدمات تکلیف دولت است گفت: این ظرفیت در اساسنامه پست وجود دارد و می توان با اتخاذ ساز و کار مناسب، نسبت به دریافت امتیازات بر مبنای فعالیت های پست امیدوار بود.
معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزیر افزود: انتظار این است که با سوددهی در خدمات غیرپایه، زیان ناشی از خدمات پایه جبران شود و باید حرکت در این مسیر ادامه یابد.
وی ابراز امیدواری کرد: با بازنگری در نحوه ارائه خدمات با استفاده از سیستم های الکترونیکی، به سمت افزایش ارائه خدمات غیرپایه رفته و از این طریق سطح درآمد پست را نیز ارتقاء دهیم.
فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز گفت: افزایش نرخ خدمات برای پست کارساز نیست و باید با جذب و افزایش سهم بازار، درآمد را بالا برد.
وی توجه به بازار بالقوه را مهم ترین گام در پایداری وضعیت پست برشمرد و گفت: در این عرصه توجه به توسعه خدمات نوین و بازار بالقوه می تواند وضعیت پست را در رقابت پایدار ساخته و بهبود دهد.
در این جلسه، اعضای هیات مدیره پست و معاونین مدیرعامل نیز در خصوص قیمت تمام شده خدمات، نحوه محاسبه و مدل های مختلف آن مطالبی بیان کردند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz