فیسبوک حساب کاربری مقامات و خبرنگاران فلسطینی را غیر فعال کرد

منابع فلسطینی گزارش دادند که فیسبوک صدها حساب کاربری خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه و سیاستمداران فلسطینی را در قالب عملیاتی که اخیرا چندین بار تکرار شده است، بست.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایلنا، به نقل از روسیا الیوم، فیسبوک صفحه کاربری فعالان رسانه‌­ای و سیاسی فلسطینی را مسدود کرد.
صاحبان این حساب‌های کاربری‌­ با دریافت این پیام از فیسبوک در صفحات خود که «حسابت غیر فعال شد»، غافلگیر شدند.
از جمله چهره­‌های سیاسی که فیسبوک حساب کاربری آنها را بسته، متعلق به «اسامه القواسمی» سخنگوی جنبش فتح است که بلافاصله با ایجاد یک حساب کاربری جدید در آن نوشت:‌ «این صفحه من پس از غیر فعال شدن صفحه قبلی باز شده است» .
«عیسی سعدالله» از دیگر خبرنگارانی که حساب کاربری او مسدود شده، ‌نوشت: «پس از بسته شدن حساب کاربری قدیمی اکنون با حساب کاربری جدید در خدمت شما هستم».
همچنین «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت در نوار غزه نیز که حساب کاربری او غیر فعال شده، نوشت:‌ «از طریق حساب کاربری جدید در فیسبوک و نیز توئیتر و سایت وزارتخانه و گروه‌­های کاری در واتساپ تمام اخبار جدید در زمینه بهداشتی و میدانی را به شما ارائه می­‌دهیم».
این اقدام فیسبوک از سوی خبرنگاران محکوم شد و کمیته مطبوعاتی فلسطین اعلام کرد: «اداره فیسبوک حتی یک روز از اظهار جانبداری مطلق خود نسبت به رژیم اشغالگر صهیونیستی در مقابله با موضوع فلسطین خودداری نکرد».
اتحادیه رسانه‌ای دموکرات تأکید کرد که بسته شدن حساب کاربری فعالان فلسطینی به عنوان اقدامی غیر اخلاقی و متناقض تمام توافق­ ها و منشورهای بین المللی به شمار می­‌رود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz