اقدامات در راستای اجرای حکم وزیر محترم ارتباطات برای ریاست پژوهشگاه در دستور کار است/ راهکارهای رسیدن به اهداف با توجه به تغییر منظومه‌ی ICT تغییر یافته است/ باید قدم‌ها بلند و رو به جلو باشد

مراسم تودیع دکتر محمد خوانساری رئیس سابق و معارفه‌ی دکتر وحید یزدانیان رئیس جدید پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از سیتنا، مراسم تودیع دکتر محمد خوانساری رئیس سابق و معارفه‌ی دکتر وحید یزدانیان رئیس جدید پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مهندس نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به نمایندگی از وزیر ارتباطات و تعدادی از معاونان و مدیران این وزارتخانه، تنی چند از مدیران ارشد بخش دولتی و خصوصی و کارکنان پژوهشگاه برگزار شد.
دکتر محمد خوانساری، رییس سابق پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گزارشی از اقدامات پژوهشگاه در طول بیش از پنج سال دوره مدیریت وی ارائه داد و از همکاری پرسنل پژوهشگاه در طول این مدت تشکر کرد.
دکتر وحید یزدانیان، رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات هم طی سخنانی با اشاره به حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ریاست جدید پژوهشگاه، خاطرنشان کرد: اندازه سازی بدنه‌ی پژوهشگاه برای سرعت بخشیدن به روند تعریف تا تحویل پروژه ها و مدیریت تحقیقات با همدلی و همکاری همکاران، بازآفرینی فرهنگ سازمانی با نشاط و شادمانی و بهره‌گیری از ظرفینت پژوهشگاه و بانوان، تعامل سازنده با همه‌ی فعالان بخش ICT اعم از دانشگاه ها، شرکت های دولتی، خصوصی و مجامع صنعتی و پررنگ‌تر شدن موضوع فناوری و ارتباط با صنعت و توسعه تعاملات فناورانه در پژوهشگاه از محورهای مهم محسوب می شود.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، خاطرنشان کرد: ایده همان است، اما راهکارهای رسیدن به آن با توجه به تغییر منظومه‌ی ICT تغییر کرده و رویکردهای جدید با هدف سربلندی و سعادت کشور در دستور کار است و باید همه با هم یک قدم به جلو برداریم.
همچنین در بخشی از مراسم، مهندس جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت، ضمن اشاره به قدمت پژوهشگاه در زمینه فعالیت‌های پژوهشی عنوان کرد که پژوهشگاه نقش بسیار مهمی در تاریخ تحولات صنعت ارتباطات و اطلاعات کشور داشته است و این مهم با همت مدیران و کارکنان به دست آمده است.

وی به اثرات استراتژیک پژوهشگاه اشاره کرد و افزود مرکز به طور واقعی نقش مرکز پارک و مرکز رشد در کشور را داشته است و جایگاه و تلاش پژوهشی آن، نقش موثری در ارتقاء ظرفیتهای تکنولوژیک و علمی ایران دارد.
جهانگرد به ارتباط خوب حوزه ICT و صنعت اشاره کرد و گفت: بخش مهمی از پایه گذاری صنعت مخابرات و الکترونیک در کشور، مدیون R&D پژوهشگاه است و نقش بسیار مهمی در حوزه اقتصاد دیجیتال داشته است.
وی ابراز امیدواری کرد که پژوهشگاه آینده ای پررونق در سطح کشور داشته و این امر به مدیریت و پژوهش بهتر، تحقق خواهد یافت .
بر اساس این گزارش، پس از اهدای لوح قدردانی کارکنان پژوهشگاه به خوانساری، حکم انتصاب رییس جدید پژوهشگاه قرائت و توسط جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات به یزدانیان اهدا شد.
 
برای مشاهده‌ی فیلم سخنان دکتر یزدانیان اینجا و برای مشاهده‌ی گزارش تصویری این مراسم اینجا کلیک کنید.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz