همکاری دانشگاه و پلیس ، بهترین راه مقابله با تهدیدات فضای مجازی است

رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا کردستان ، گفت: کار جهادی، وحدت، یکپارچگی، تعامل و همکاری بین دانشگاه و پلیس ، بهترین و موثرترین راه برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ مجتبی بهمنی در جمع اساتید دانشگاه آزاد اسلامی سنندج با اشاره به اینکه فضای مجازی، مرزهای جغرافیایی را در نوردیده ، گفت: فضای مجازی در عصر کنونی حقیقی تر از فضای واقعی و ملموس به نظر می رسد.
وی افزود: در این هجمه فرهنگی سنگین دشمن برای غلبه بر افکار و عقاید هم وطنان و جوانان، از ترفندهای مختلف استفاده می کند. لذا پلیس فتا با اقدامات پیشگیرانه و استفاده از ظرفیت های علمی دانشگاه، اساتید و دانشچویان همت و تلاش خود را در سالم سازی جامعه به کار می گیرد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه باید در فضای مجازی با برنامه‌ریزی و استفاده از نیروهای جوان و دانشگاهی و با کار جهادی در تحقیق و پژوهش به جنگ دشمن رفت، تصریح کرد: بهترین راهکار در پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی، فرهنگ‌ سازی و استفاده از اندیشه جوانان و نخبگان است و باکار جهادی، وحدت، یکپارچگی، تعامل و همکاری، بهترین و مؤثرترین راه برای آگاه‌سازی جوانان و مقابله با تهدیدات فضای مجازی است.
در ادامه این نشسست، اساتید دانشگاه نظرات خود در خصوص فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی و نحوه تعامل پلیس فتا با مراکز علمی در تهیه مقالات و تحقیقات پژوهشی مطرح کردندمنبع پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz