بیش از ۷۲۰۰ روستا به پهن باند شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

به مناسبت روز جهانی ارتباطات و با توجه به شعار «رونق تولید و گسترش خدمات دیجیتال» ۷۲۰۰ روستا به پهن باند شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شعار وزارت ارتباطات برای روز جهانی ارتباطات امسال «رونق تولید و گسترش خدمات دیجیتال» است.
با توجه به اینکه اینترنت پرسرعت می تواند زمینه دسترسی بدون تبعیض خدمات پایه ای ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای افراد فراهم کند بنابراین بیش از ۷۲۰۰ روستا برای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه به پهن باند شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند. تجهیز این روستاها منجر به توسعه کسب و کارهای اینترنتی می شود.
بنابراین باید زیرساختهای مورد نیاز برای توسعه و ترویج ICT و دسترسی بدون تبعیض مردم به خدمات پایه ای ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین شود.تا پایان برنامه ششم توسعه ۸۰ درصد روستاها به پهن باند شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.
در حال حاضر ۸۰درصد جمعیت روستایی کشور به سرویس کامل ارتباطی مجهز شده اند بنابراین می توانند با کمک گوشی های تلفن همراه به خدمات بانکی، آموزشی و سایر خدمات بر بستر وب دسترسی داشته باشند.
بر اساس این گزارش از طرح توسعه اینترنت پرسرعت روستایی روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی می شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz