نماینده مردم رفسنجان در مجلس: آذری جهرمی در موضوع حق الناس بدون ملاحظه عمل می‌کند

نماینده مردم رفسنجان در مجلس با اشاره به توجه به حق الناس در وزارت ارتباطات و رویه در پیش گرفته شده توسط آذری جهرمی وزیر ارتباطات، گفت: «رویکرد وزیر ارتباطات در خصوص موضوعات مختلف بسیار شایسته و مورد مقبول مردم است. کمتر وزیری را سراغ داریم که علیه دستگاههای زیر مجموعه خود موضع بگیرد و در موضوع حق الناس بدون ملاحظه عمل کند.»
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از سیتنا، وقتی منافع رانتی قطع شود و بساط قمارخانه های اینترنتی برچیده شود منتفعان ساکت نمی شینند و هجمه های خود را شروع می کنند، حال فرق نمی کند در این میان حق الناس زیر پا له شود یا منافع بخشی از مردم در مناطق کمتر برخوردار زیر پا گذاشته شود. اینجاست که حتی توسعه روستایی نیز دستمایه حمله و هجمه می شود و از هر کاهی کوهی بنا می شود که انتقامی از منافع بر باد رفته گرفته شود.به هرحال مبارزه با منافع سود جویان حتما هزینه دارد.
احمد انارکی محمدی نماینده مردم در مجلس با انتقاد از هجمه هایی که به عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه ارتباطی روستایی می شود، گفت:«افزایش امکانات ارتباطی در روستاها بهمراه امکانات بهداشتی، می تواند در ماندگاری روستائیان در روستاها و ایجاد اشتغال و رفاه کمک شایان توجهی داشته باشد. این عزیزان مردمان قانع و کم توقعی هستند و این وظیفه دولت هاست که در ایجاد حداقل امکانات برای روستائیان به هر بهانه ای تلاش نماید.»
وی در ادامه افزود: «زمانی که فردی امکانات ارتباطی مناسبی داشته باشد خود را در دهکده جهانی و یکپارچه می بیند و هوای پاک و صمیمیت محیط روستایی را به محیط پیچیده شهری ترجیح می دهد. در این حالت مهاجرت معکوس نیز شکل می گیرد و حاشیه نشینی و عوارض آن کمتر می شود. به نظر می رسد وزارت ارتباطات در گسترش فضای ارتباطی در روستاها موفق عمل کرده است.»
این نماینده مجلس با انتقاد از حملاتی که به وزارت ارتباطات درباره گستره و چگونگی امکانات ارتباطی می شود توضیح داد: «بی تردید برای توسعه روستایی امکانات زیادی نیاز است. گاه امکان توسعه همزمان همه روستاها مقدور نیست، بنابراین اولویت بندی روستاها براساس جمعیت و … عین عدالت محوری است و ضرورت دارد. بی تردید عدالت محوری و الویت بندی منصفانه با رویکرد گزینشی متفاوت است. در خصوص رویکرد گزینشی در توسعه ارتباطات گزارشی دیده نشده است و تا حدود زیادی با توجه به امکانات موجود توسعه همزمان صورت گرفته است.»
وی با اشاره به توجه به حق الناس در وزارت ارتباطات و رویه در پیش گرفته شده توسط آذری جهرمی وزیر ارتباطات گفت: «رویکرد وزیر ارتباطات در خصوص موضوعات مختلف بسیار شایسته و مورد مقبول مردم است. کمتر وزیری را سراغ داریم که علیه دستگاههای زیر مجموعه خود موضع بگیرد و در موضوع حق الناس بدون ملاحظه عمل کند.»
انارکی با تقدیر از برخورد با حرام خواران و کسانیکه منافع رانتی شان قطع شده افزود: «مبارزه با شیوه های جدید قمار، بر طبق نظر مقام معظم رهبری و مراجع عالی‌قدر با همه توان باید مدنظر باشد شیوه جدید مدیریتی که تلفیقی از مدیریت جهادی، مردمی و پاسخگویی است از این وزیر جوان می بینیم که قابل تحسین است باید به چنین رویکردهای مدیریتی فرصت خدمت داد. بی تردید حاشیه سازی از توان مدیران خواهد کاست. در شرایط تحریم تلاش بیشتر و همدلی می تواند بسیاری از مشکلات پیش پای مردم را کاهش دهد.»
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz