۱۰ میلیون دلار جایزه برای تولید نرم افزار آموزش خواندن به بی سوادان

تولید نرم افزاری که بتوان آن را به سادگی بر روی تبلت‌های ارزان قیمت نصب کرد و از آن برای آموزش خواندن به افراد استفاده کرد، به چالشی با جایزه ۱۰ میلیون دلاری مبدل شده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از یاهونیوز، مجموعه ای از سرمایه گذاران، ثروتمندان و خیرین در سراسر جهان از اعطای جایزه‌ای ده میلیون دلاری موسوم به ایکس پرایز به فرد یا افرادی خبر داده اند که بتوانند چنین نرم افزاری را تولید کنند.
طی ۱۵ ماهی که از اعلام خبر اعطای این جایزه می‌گذرد، نزدیک به ۲۰۰ تیم از ۴۰ کشور جهان، تلاش‌های خود برای تولید نرم افزار یادشده را آغاز کرده‌اند. هدف از این رقابت مقابله با بی‌سوادی و افزایش سازگاری با فناوری در همه نقاط جهان اعلام شده است.
نرم افزارهای عرضه شده بر روی تبلت‌هایی نصب شده و در اختیار هزاران کودک در ۱۴۱ روستای دور افتاده تانزانیا قرار گرفته‌اند تا توسط این افراد آزمایش و بررسی شوند. به دنبال این آزمایش ها، رقابت ایکس پرایز به ۵ گروه از شهرهای نیویورک، پیتزبورگ، برکلی، لندن و بنگلور محدود شده است.
قرار است برنده این رقابت چهارشنبه عصر اعلام شود. تیم برنده علاوه بر جایزه نقدی، دستورالعملی برای اجرای برنامه‌های خود را اعلام خواهد کرد. همچنین کدهای برنامه برنده باید به طور رایگان در اینترنت در دسترس همه علاقه مندان قرار بگیرد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz