مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست: GNAF کارآمدترین نظام هوشمند در مدیریت بحران است

مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست گفت: نظام ملی نشانی استاندارد در مدیریت بحران های طبیعی بسیار کارآمد است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، حسن جوادی مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی با تصریح این نکته گفت: با توجه به اقلیم کشورمان و حوادث و بحران های طبیعی که در استان های مختلف شاهد آن بودیم، دسترسی به آدرس استاندارد نکته مهمی در مراحل قبل، حین و یا پس از بحران، است.
وی نبود اطلاعات کافی و صحیح را عامل بازدارنده در مدیریت صحیح و به موقع بحران ها برشمرد و گفت: بدون داشتن اطلاعات کافی از نقاط حادثه دیده مانند تعداد ساختمان های موجود، تعداد افراد ساکن در نقاط حادثه دیده، تصمیم گیری امری دشوار و فاقد اعتبار است و بر همین اساس نظام ملی نشانی استاندارد در این گونه مواقع بسیار حیاتی و حائز اهمیت است.
جوادی افزود: شرکت ملی پست، به عنوان مجری پروژه ملی GNAF، با جمع آوری و پردازش این دسته از داده ها در بانک اطلاعاتی خود، می تواند به عنوان منبع اطلاعات مکانی به تصمیم گیران در حین و پس از بحران کمک های شایانی نماید.
مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی، نظام نشانی دهی استاندارد را به عنوان بستر و زیرساخت هوشمندسازی فرآیندهای ارایه اطلاعات مکانی و توصیفی دانست و گفت: این بانک اطلاعاتی در داخل خود هوشمندی هایی مثل شبکه معابر هوشمند، دیتا مچینگ و ژئوکدینگ هوشمند دارد که در مواقع اضطرار به کمک تصمیم گیران خواهد آمد.
جوادی گفت: از آنجا که ارائه خدمات کلیه سازمان‌های خدماتی، دولتی و خصوصی در خصوص شهروندان ارتباط مستقیم با یک مکان (ملک) خواهد داشت، در نتیجه شناسایی دقیق املاک از طریق آدرس یکتا و متصل به موقعیت مکانی آن ملک برای کلیه سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان ضروری و حیاتی است.
او افزود: وجود نظام و سرویس نشانی استاندارد ملی مکان مرجع املاک، یکی از نیازهای پایه و اساسی برای حرکت به سمت مدیریت یکپارچه بحران در سطح ملی است که در سطح کلانشهرها و مناطق استراتژیک ویژگی های خاصی را می طلبد.
جوادی از عبارت “کدپستی به عنوان کلید مشترک اتصال اطلاعات” یاد کرد و گفت: تبادل اطلاعات با کمترین حجم مورد نیاز از اطلاعات صحت سنجی شده و قابل اعتماد به جای تبادل اطلاعات توصیفی غیراستاندارد، کاراترین آثار استفاده از GNAF در مدیریت بحران است.
وی از همه دستگاه های مسئول در اجرای پروژه ملی GNAF از جمله استانداری ها و شهرداری های سراسر کشور خواست با توجه به اهمیت موضوع، برای تسریع در روند اجرایی این پروژه با شرکت ملی پست همکاری کنند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz