درگیری هواوی و دولت آمریکا بر سر سلب صلاحیت وکیل این شرکت

شرکت هواوی اعلام کرده به شدت در برابر تلاش‌های مقامات قضائی آمریکا برای سلب صلاحیت وکیل اصلی این شرکت که وظیفه دفاع از آن در برابر اتهام دور زدن تحریم‌های ایران را بر عهده دارد، می‌ایستد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از آسین ایج، دولت امریکا شرکت چینی هواوی را به کلاهبرداری بانکی و نقض تحریم‌های کاخ سفید بر علیه ایران متهم کرده و مدیر ارشد امور مالی هواوی را به خاطر همین اتهامات در کانادا مورد پیگرد قضائی قرار داده است.
بر اساس دادخواستی که در نیویورک تقدیم دادگاه شده، دولت امریکا قصد دارد با سلب صلاحیت جیمز کول وکیل اصلی هواوی جلوی حضور وی در دادگاه و دفاع از این شرکت چینی را بگیرد. کول طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ دومین شخصیت برجسته وزارت دادگستری آمریکا محسوب می‌شد.
مشخص نیست کاخ سفید به چه علت چنین رویه‌ای را در پیش گرفته، ولی به نظر می‌رسد نگرانی از توانمندی‌های این فرد عامل چنین درخواستی باشد. قرار است رسیدگی به این درخواست تا پنج روز دیگر انجام شود.
کول که زمانی معاون دادستان کل آمریکا بود، در حال حاضر یک شرکت حقوقی به نام Sidley Austin را در واشنگتن اداره می‌کند. وی که از سال ۲۰۱۷ وکیل شرکت هواوی است، از هرگونه اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz