گرداب دیجیتالی که کسب و کارها را در خود فرو می‌برد

همایش کسب‌وکار اقتصاد دیجیتال(MBA fintech) امروز ۱۱ اردیبهشت در سالن همایش‌های سازمان جهاد دانشگاهی تهران برگزار شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، حسین گلستانی‌فر، رئیس شرکت انستیتو ایز ایران اولین سخنران این همایش بود. وی در ابتدا به تشریح همکاری راهبردی این انستیتو و جهاد دانشگاهی پرداخت. به گفته او از سال ۱۳۹۲ شرکت ایز ایران علاوه بر مسئولیت آموزشی، مسئولیت کل مجموعه صاایران را به عهده گرفته که یکی از آنها بحث فناوری اطلاعات است.
سید عزیز آشنا، معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران سخنران بعدی این همایش بود که درباره دوره‌های آموزشی که قرار است در حوزه فین‌تک و فناوری‌های مالی در جهاد دانشگاهی برگزار شود، توضیح داد.
او با اشاره به اهمیت کسب‌وکار دیجیتال، گفت: در حال حاضر گرداب دیجیتالی وجود دارد که کسب‌وکارها را در خود فرو می‌برد. بعضی از کسب‌وکارها مانند خرده‌فروشی‌ها در لایه اول هستند. بعضی از آنها نیز مانند صنایع نفت و گاز از لایه‌های بعدی هستند که در این فضا به‌سختی تغییر می‌کنند.”
آشنا با بیان اینکه فناوری مالی در لایه چهارم این گرداب قرار دارد، توضیح داد: ” در این فضا مردم در عصر طلایی وارد شده‌اند که قدرت انتخاب بیشتری دارند و می‌توانند با هزینه کمتر و صرفه‌جویی در وقت خود فعالیت کنند.
محمود جراحی، معاون سابق توسعه خدمات بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی سخنران آخر این مراسم نیز ضمن تعریف اقتصاد دیجیتال به کاربرد آن در نسل آینده اشاره کرد.
او به بزرگترین رویداد فین‌تک و فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا یعنی کنفرانس موبایل در بارسلونا اشاره کرد و گفت: “در کنفرانس موبایل ۲۰۱۹ به موضوعات مهمی مانند ۵G، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و کلان‌داده اشاره شد و در پنج سال آینده باید بر اساس این موارد سرمایه‌گذاری کرد. در این زمینه رفتار انسان‌ها دقیق‌تر و هوشمندی در رفتار آنها مشخص می‌شود و ما به خودمان نزدیک‌تر می‌شویم.”
جراحی توضیح داد: “در نسل جدید اقتصاد دیجیتال منجر به بروز اقتصادی هستیم که مفاهیم آن با گذشته متفاوت است و کسب‌وکارها عوض می‌شوند. اکنون ۶۰ تا ۷۰ درصد بچه‌هایی که در مدرسه درس می‌خوانند در آینده شغلی را انتخاب می‌کنند که در مدرسه یاد نگرفته‌اند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz