حفظ امنیت اطلاعات و داده ها مهم است/همکاری با استان ها نتایج خوبی داشته است/ استقبال از ارایه ایده های خلاقانه در وزارت ارتباطات

نصرااله جهانگرد معاون وزبر ارتباطات و فناوری اطلاعات که همزمان با سفر رییس جمهوری به عنوان نماینده وزیر ارتباطات به استان کرمانشاه سفر کرده است، امروز از دانشگاه رازی بازدید کرد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نصراله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در نشست با رییس دانشگاه رازی کرمانشاه و‌دیگر روسای دانشکده های این دانشگاه با اشاره به تاسیس مراکز «آپا» در استان های کشور و موفقیت عمومی آنها گفت: شاید بیشتر از ۳۰۰ عضو هیات علمی عموما در مراکز استان داریم که به لایه های امنیت در فضای سایبر می پردازند.
وی با بیان اینکه مراکز آپا بعد از چند سال حمایت باید کم کم روی پای خود بایستد و حتی به فعالیت های منطقه ای بپردازد، افزود: این روزها بخش عمده ای از مشکلات ناشی از تحریم به فرار اطلاعات مربوط می شود که از هرگونه ایده در این زمینه و رفع این مشکلات استقبال می کنیم چراکه حفظ امنیت برای بازار ما بسیار با اهمیت است.
جهانگرد با اشاره به استقبال طرح ها و ایده های خلاقانه اظهار کرد: ما در وزارت ارتباطات تجربه ها در دانشگاه و مراکز آپا را خریداریم و علاوه بر حمایت های وزارت ارتباطات در بخش صندوق نوآوری و شکوفایی نیز محدودیتی برای حمایت های مالی وجود ندارد.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: تجربه نشان داده است که هرکاری که به استان ها بردیم، نتیجه خوبی گرفته ایم.
در این نشست همچنین رییس دانشگاه رازی کرمانشاه ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این دانشگاه به فعالیت ها و دستاوردهای، مرکز آپا دانشگاه رازی در زمینه امنیت سایبری پرداخت.
پیش از آن مهرداد ترابیان مدیرکل امور استان های وزارت ارتباطات با حضور در دانشگاه رازی کرمانشاه از روند برگزاری دومین مسابقه فتح پرچم و دستاوردهای مرکز آپای این دانشگاه بازدید کرد.
بنابه این گزارش، امروز (چهارشنبه) با حضور رییس جمهوری در استان کرمانشاه نزدیک‌ به ۱۰۰ میلیارد طرح های ارتباطی در این استان افتتاح می شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz