مدیر عامل در تبریز: استفاده حداکثری از ظرفیت های اساسنامه در حل مشکلات ضروری است

معاون وزیر، رییس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست بر استفاده حداکثری از ظرفیت های بالای اساسنامه شرکت، در رفع مشکلات موجود تاکید کرد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، حسین نعمتی در همایش شورای مدیران شبکه پستی کشور در تبریز با تاکید بر این مطلب، اظهار داشت: هرچند سال ۹۷ سال سختی برای شرکت ملی پست بود، خوشبختانه با موفقیت پشت سر گذاشتیم به طوری که از یک هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان درآمد پیش بینی شده حدود یک هزار میلیارد ریال محقق شد که ۹۷درصد درآمد پیش بینی شده را شامل می شود.
وی با اشاره به تحریم های صورت گرفته علیه کشور، تصریح کرد: در حالی که پست به دلیل تحریم ها بخش اعظم درآمدهای خود را در بخش کسب و کارها از دست داده است، با این وجود در شاخص درآمدی شاهد رشد هفت درصدی نسبت به سال قبل بودیم.
رییس هیئت مدیره با بیان اینکه برای کسب درآمد بایستی مقدماتی چون ترافیک، کیفیت، مدیریت بازار و نیز شناسایی نقاط ضعف و قوت فراهم باشد، افزود: پست سال گذشته در بحث کیفیت نیز وضعیت خوبی داشت، به طوری که مدت زمان ثبت و ارسال مرسولات پستی از هفت روز به پنج روز کاهش یافت.
وی بر ضرورت جهت گیری هوشمندانه به منظور جذب بازارهای جدید تاکید کرد و گفت: امروز شاهد موفقیت در تمام ابعاد هستیم؛ به طوری که میزان خرید و فروش اینترنتی در سال گذشته قریب به صد در صد رشد داشته است.
مدیرعامل از شرکت ملی پست به عنوان یک شرکت کسب و کاری نام برد و با اشاره به ضرورت چابک سازی در پست، افزود: بی شک با به کارگیری مدیران جوان، تحصیلکرده و باانگیزه که جزو سیاست های وزیر ارتباطات است، حرکت و سرعت پست چندین برابر خواهد شد.
نعمتی با اشاره به جهت‌گیری شرکت ملی پست در بحث خرید و فروش اینترنتی و استفاده از استارتاپ ها، گفت: برای تحقق اهداف تعریف شده چاره ای جز ایجاد بستر و زیرساخت های لازم برای مشارکت انواع کسب و کارهای مرتبط با پست، نیست.
وی به جایگاه شرکت ملی پست ایران در سطح جهان و منطقه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: براساس سنجش های صورت گرفته از طرف ناظران بین المللی، پست ایران رتبه ۴۷ را در سطح جهانی و دوم را در منطقه بعد از ترکیه به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل با بیان اینکه سال ۹۸ از لحاظ اقتصادی سال سختی خواهد بود، افزود: با توجه به وضعیت پیش آمده، امکان تحقق اهداف و درآمدهای پیش بینی شده جز با اتکا به توانمندی های داخلی پست ممکن نیست.
وی با اشاره به افزایش چشمگیر هزینه های جاری و حقوق در سالجاری گفت: تنها با نگاه صد درصد اقتصادی و مدیریت هزینه هاست که می توانیم علاوه بر افزایش درآمد و ترافیک پستی، هزینه های لازم برای بخش سرمایه گذاری را تامین و بر مشکلات موجود فایق آییم.
نعمتی، تعامل و همکاری را یکی از اولویت های پست برشمرد و اظهار داشت: شرکت ملی پست یک شرکت مادر است و بایستی تمام زیرساخت های لازم را برای فعالیت سایر اپراتورها و فعالان بخش فراهم سازد.
وی با بیان اینکه با وجود موفقیت های به دست آمده، پست وضعیت خوبی در حوزه بین الملل ندارد، گفت: برای اصلاح این رویه، وزارتخانه تکالیفی را مشخص کرده که مذاکره و ایجاد ارتباط با برخی از شرکت های خارجی از آن جمله است.
رییس هیئت مدیره بر استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود تاکید کرد و افزود: یکی از ظرفیت های اساسنامه، قیمت تمام شده است. بنابراین بایستی در بحث مالیات های پستی، شفافیت کامل داشته باشیم چرا که در دنیای امروز آمار و اطلاعات مبنای تصمیم گیری هاست.
نعمتی پروژه جی نف را یکی از اصلی ترین پروژه های پست برشمرد و گفت: این پروژه برای کشورمان حکم چاه نفت را دارد و می تواند نجات بخش شبکه پستی کشور و حتی نجات بخش سایر بخش ها مهم اجتماعی و سیاسی باشد، اما اجرای کامل آن نیازمند همکاری سایر بخش ها بویژه استانداری هاست.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزایش ترافیک، بالابردن بهره وری منابع انسانی و تجمیع درآمدها را مورد تاکید قرار داد و افزود: هر چند حفظ بازارهای موجود یکی از اولویت های پست است، اما این امر نباید باعث شود با ورود برخی از اقلام، آسیب جدی به شبکه پستی کشور وارد شود.
نعمتی همچنین با بیان اینکه پست یک شرکت اقتصادی است، گفت: در بحث هزینه و درآمد بایستی وسواس بیشتری به خرج دهیم چرا که شفافیت در این امر اعتماد مشتری و انگیزه نیروی انسانی را افزایش می دهد.
رییس هیئت مدیره خواستار حضور فعال تر پست در حوزه های حمل و نقل اعم از پایانه ها، فرودگاه ها، راه آهن شد و اظهار داشت: در عرصه کسب و کار جدید می بایست نگاهمان بیشتر به سمت ارایه خدمات با ارزش افزوده بیشتر، باشد.
او پیگیری و وصول مطالبات و همچنین به روزرسانی قراردادها را از اولویت های اصلی مدیران اجرایی برشمرد و افزود: افزایش نیافتن تعرفه ها و مقرون به صرفه بودن استفاده از خدمات شرکت ملی پست، موجب وفادار ماندن مشتریان شده است.
نعمتی در ادامه ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های تمامی کارکنان در سطح شبکه و تاکید بر عدم به کارگیری نیروی جدید؛ نیروی انسانی را بزرگترین سرمایه پست دانست و بر ضرورت آموزش نیروی انسانی تاکید کرد.
وی در پایان ” هم قسم ” شدن تمامی کارکنان را رمز رسیدن به اهداف و تحقق طرح تحول پست دانست و افزود: در ماه های اخیر شاهد تغییرات سازنده ای در سطح شبکه بودیم که این تغییرات تا محقق شدن تمامی اهداف ادامه دارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz