پستخونه؛ اپلیکیشن میز خدمت الکترونیکی پست در سال جاری به بهره برداری می رسد

در راستای توسعه دولت الکترونیک و ارائه خدمات غیر حضوری، پست به زودی از اپلیکیشن میز خدمت الکترونیکی خود رونمائی خواهد کرد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از شرکت ملی پست، علیرضا زرگوش عضو هیئت مدیره با اشاره به نفوذ روز افزون فناوری در زندگی روزمره گفت: پست به دلیل ماهیت خدماتی خود باید از ابزارهای مختلف برای دسترسی شهروندان به خدمات استفاده کند.
وی این طرح را گامی موثر در تحقق حقوق شهروندی دانست و گفت: توجه به نیاز مشتریان و تکریم ارباب رجوع راه های مختلفی دارد که مطمئناً دسترسی آسان به خدمات و با هزینه کم، یکی از اهداف حقوق شهروندی است.
عضو هیئت مدیره همچنین به ضرورت عملی شدن سریع تر دولت الکترونیک اشاره کرد و اظهار داشت: در دوره فراگیری فناوری، نیازمند تحول اداری هستیم که با الکترونیکی شدن امور، بسیاری از مراجعات کم شده و در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.
زرگوش تهیه و بهره برداری از اپلیکیشن موبایلی پستخونه را اقدام مهمی در راستای اجرای میز خدمت الکترونیکی دانست و گفت: این اپلیکیشن با همکاری معاونت های فنی و فناوری انجام شده و به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص اقدامات کمیته میز خدمت در سال گذشته نیز گفت: تشکیل کمیته ستادی میز خدمت و برگزاری جلسات مرتبط، راه اندازی میز خدمت اطلاع رسانی در مراکز استان ها، آموزش کارکنان در این زمینه، راه اندازی سامانه های نظرسنجی ( پیامکی، پورتال، طرح رانندگی من چگونه است و ….) از جمله اقدامات مهم این کمیته در سال ۹۷ بوده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz