بازسازی زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق سیل زده رو به پایان است

معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: عملیات بازسازی زیرساخت‌های شبکه ارتباطی کشور در مناطق سیل زده رو به پایان است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از وزارت ارتباطات، اسماعیل رادکانی معاون فنی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت برای بررسی آخرین وضعیت شبکه ارتباطی سه استان سیل زده به ایلام، کرمانشاه و لرستان سفر کرد.
وی علاوه بر بازدید مسیرهای فیبرنوری که بر اثر وقوع سیل قطع شده بود، آخرین وضعیت مراکز و ایستگاه‌های ارتباطی و مشکلات فنی این نقاط را مورد بررسی قرار داد.
بررسی مسیر کابل‌های فیبرنوری نقاط بحرانی مسیر دم زانوگه – بابازید و دم زانوگه – خرم آباد و نیز پروژه مهم و حساس ارتباط ۳۸۰ متری فیبر هوایی پل «بابازید» از جمله اقدامات صورت گرفته در این سفر بود.
همچنین هیئت اعزامی در محل محورهای ارتباط فیبر B.B در مسیر آزاد راه خرم زال و فیبر آسیب دیده خرم آباد – دزفول حضور یافته و موضوع را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.
در این راستا اسماعیل رادکانی با اعلام اینکه برآورد خسارت سیل به زیرساخت‌های ارتباطی در سه استان ایلام، کرمانشاه و لرستان انجام شده است، گفت: بر اساس برآورد اولیه بیش از ۳۰ میلیارد تومان خسارت به دلیل سیل و رانش زمین به شبکه فیبرنوری وارد شده است.
معاون فنی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تاکید بر اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت هزینه تعمیر و بازسازی فیبرها را تاکنون پرداخت کرده است، افزود: عملیات اجرایی به زودی به پایان می‌رسد؛ زیرا نیاز به برقراری ارتباطات قابلیت وقفه ندارد.
رادکانی با بیان اینکه در زمان وقوع سیل مدیریت بحران در استان‌های سیل زده مؤثر بوده است، تصریح کرد: همکاران ما عملکرد خوبی در این حوزه داشتند و علاوه بر قطعی‌های مکرر فیبر به دلایل فوق کمترین قطعی ارتباط و سرویس را داشتیم.
معاون فنی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: برخی از قطعی‌های سرویس به خسارات وارده به شبکه‌های محلی و اپراتورها مربوط است.
وی با بیان اینکه در حوزه زیرساخت به جز قطعی چند ساعته سرویس در استان ایلام در سایر استان‌ها به دلیل وجود پروتکشن ها و مسیرهای جایگزین قطع ارتباط نداشتیم، اظهار کرد: اتفاقی که در ایلام به لحاظ وسعت تخریب افتاد واقعاً بی سابقه است.
رادکانی با اشاره به اینکه در حال حاضر قطع سرویس در هیچ استانی به دلیل مسیرهای جایگزین نداریم، گفت: در شهرستان پلدختر با توجه به قطع شدن شبکه‌های ارتباطی و فیبرنوری ما مسیری ۳۸۰ متری را با کابل هوایی به کمک پهپاد متصل کردیم و فیبر تاریک را نیز برای افزایش کیفیت خدمات در اختیار مخابرات قرار دادیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz