رکود اقتصادی و اخراج ۳هزار کارمند شارپ

فاوانیوز:با تداوم رکود اقتصادی در جهان شارپ هم به جمع شرکت های فناوری پیوسته که به دنبال اخراج تعدادی از کارمندان خود است.

به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس ، این شرکت ژاپنی که شرایط دشواری را پشت سر می گذارد اعلام کرده که ۱۵ درصد از نیروی کار خود را بازنشسته یا اخراج می کند.

شارپ امیدوار است بتواند از این طریق به میزان قابل توجهی در هزینه های خود صرفه‌جویی کند. این شرکت هم اکنون ۲۱ هزار نفر کارمند در سراسر جهان دارد و مدیریت آن تصمیم گرفته تا از طریق بازنشستگی پیش از موعد و همین طور کوچک کردن یا حذف کامل بخشی از واحدهای کاری بر مشکلات مالی فعلی خود غلبه کند.

این شرکت قصد دارد فرایند اخراج نیروی کار مازاد خود را ظرف دو سال اجرایی کند. شارپ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ شاهد ۱٫۲۸ میلیارد دلار زیان بوده که علت اصلی آن کاهش فروش نمایشگرهای ال سی دی بوده است.

البته رکود اقتصادی تنها دامن شارپ را نگرفته و شرکت های دیگری مانند پاناسونیک هم با مشکلات مشابهی دست به گریبان هستند. پاناسونیک از اخراج سه تا چهار هزار نفر از نیروی کار خود خبر داده و سونی هم می خواهد ۶ درصد از کل نیروی کار خود در جهان را اخراج کند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz