ایجاد ارزش ۱۲ میلیارد تومانی خانه نوآوری با سرمایه‌گذاری در استارتاپها

مدیر خانه نوآوری گفت: تاکنون ۳۰ استارتاپ در خانه نوآوری جذب شده که ۱۰ مورد از آنها به سرمایه‌گذار معرفی شده و ارزشی که خانه نوآوری تاکنون ایجاد کرده است، بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم، مهدی صداقت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا با بیان اینکه خانه نوآوری یک شتابدهنده یا درستتر آن، یک پیش شتابدهنده برای کمک به استارتاپها به خصوص در حوزه محتوا و بلاک‌چین است، اظهار کرد: اتفاقی که در اینجا می‌افتد، کسانی که انتخاب می‌کنند زندگی سختی داشته باشند و کارمند نباشند اما بیل گیتس، زاکربرگ یا برادران محمدی آینده باشند و کافه‌بازار راه بیاندازند، می‌توانند به خانه نوآوری مراجعه کنند تا به آنها کمک شود و این اتفاق برای آنها تسهیل شود.
وی تصریح کرد: نخستین کاری که در خانه نوآوری انجام می‌شود، ایجاد شبکه‌ای از منتورها و فراهم کردن شبکه‌ای از استارتاپها برای تیمهای استارتاپ است.
صداقت خاطرنشان کرد: آنهایی که به خانه نوآوری می‌آیند، قرار است آمادگی حرف زدن با سرمایه‌گذار را کسب کنند؛ سایت یا MBP آنها راه‌اندازی شود، بتوانند با عموم مردم ارتباط برقرار کنند و به مشتریهای خود جواب دهند و ارائه خوبی برای سرمایه‌گذار داشته باشند و بتوانند بگویند برای چه کاری، چه مقدار سرمایه نیاز دارند و قرار است چه مقدار سرمایه تولید کنند.
وی گفت: تاکنون ۳۰ استارتاپ در خانه نوآوری جذب شده که ۶ استارتاپ در اردیبهشت ماه امسال به سرمایه‌گذار معرفی شده است و سه مورد از آنها موفق به جذب سرمایه شده‌اند.
صداقت اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱ استارتاپ در خانه نوآوری حضور دارند که ۴ مورد آنها که در حوزه محتوا فعالیت دارند، ۱۴ اسفند رونمایی و به سرمایه‌گذار معرفی شدند و یکی از آنها موفق به جذب سرمایه‌گذار شد.
وی با اشاره به افتتاح خانه نوآوری در مرداد ۹۶ یادآور شد: در یکسال و نیم گذاشته ۷۱ کارآموز در خانه نوآوری داشته‌ایم که برخی از آنها مثل تیم استارتاپ جت‌ویدیو، تشکیل تیم داده‌اند، برخی جذب دیگر استارتاپها شدند و پخشی از آنها جذب ستاد خانه نوآوری شدند.
وی افزود: خانه نوآوری دو نوع پذیرش دارد؛ فرد که به عنوان کارآموز پذیرش می‌شود و تیم که می‌تواند در شتابدهی یا پیش‌شتابدهی حضور داشته باشد.
صداقت تاکید کرد: خانه نوآوری یک ستاد خصوصی است که سرمایه‌گذار آن، مجموعه توسعه کسب و کار و فناوری اعتماد (تکفا) است البته قراردادی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داریم که فضای کاری ما را در اختیارمان قرار داده است و گاهی کمکهایی نیز می‌کند و ارزشی که خانه نوآوری تاکنون ایجاد کرده است، بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان است.
صداقت اظهار کرد: عموما خروجیهای خانه نوآوری، دانش‌بنیان می‌شوند و شرکتهای دانش‌بنیان می‌توانند از معافیتهای مالیاتی استفاده کنند، شهرداری در محل استقرار برای آنها محدودیت ندارد و از همه مهمتر اینها به بازار متصل می‌شوند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz